-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Над територією Івано-Франківської області із літаків розкинули вакцину від сказу для лісових хижаків

-Реклама-spot_img
spot_img

На Івано-Франківщині провели пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

На території Долинського, Рожнятівського, Надвірнянського районів і Болехівської та Яремчанської міської ради з 23 по 27 квітня провели весняну кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Приманки з вакциною розповсюджувалиавіатранспортом на території лісових та польових угідь, поза межами населених пунктів. Всього розкинуто 65 тисяч приманок на території 2,6 тис. км², пише “Галка”.

Кампанія проводилась під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

- РЕКЛАМА-

Довідково:
Кампанія з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території області розпочалася у 2016 році в 100 км зоні по кордону з Угорщиною, з 2018 року – на всій території області.
За результатами лабораторних досліджень Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в період 2016-2019 року виявлено позитивних результатів на сказ:
2016 рік – 36 позитивних результати, за якими оголошено 30 неблагополучних пунктів по сказу тварин;
2017 рік – 67 позитивних результати, за якими оголошено 52 неблагополучних пункти по сказу тварин;
2018 рік – 23 позитивних результати, за яким оголошено 23 неблагополучних пункти по сказу тварин;
2019 РІК – 20 позитивних результати, за якими оголошено 17 неблагополучних пункти по сказу тварин.

За останні чотири роки захворювання на сказ виявляється близько у 60 % серед диких тварин та 40 % – серед домашніх. У домашніх тварин захворювання виявляється у більшості після контакту з дикими тваринами, при тому що власники не проводять профілактичну вакцинацію проти сказу домашнім тваринам.
З досвіду країн Європейського Союзу, ефективність пероральної імунізації настає після проведення щорічної двох разової компанії через 6-7 років.

Примітка.
Приманка з вакциною, яка розповсюджується авіатранспортом – є безпечна для людей і тварин, вона має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна.

Прохання до жителів області: при виявлені подібних приманок – не брати їх руками і не переносити з місць розкладання. Якщо приманка випадково потрапила на території особистого селянського господарства, прохання перенести її, в рукавицях, за межі господарства, де її може спожити дика тварина.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні