Надихнув власний досвід: актори коломийського Franco-театру презентували виставу про соціальне сирітство ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Надихнув власний досвід: актори коломийського Franco-театру презентували виставу про соціальне сирітство ФОТО

Автор: Світлана Якимчук
20/05/2021 15:25
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Виставу “Дорога в один кінець” про втрачений зв’язок між дітьми та батьками, які поїхали за кордон, презентували актори коломийського Franco-театру. На соціальну проблематику митців надихнув власний досвід. Про це Суспільному розповіла засновниця театру Ірину Ярмоленко.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Актори вирішили зі сцени донести проблему соціального сирітства, про яке, на думку авторки п’єси, знає суспільство, але не завжди має сміливість говорити вголос.

“Мені ця тема дуже знайома і близька. І багато моїх друзів і колег дотичні до цієї теми. І всі глядачі, які подивилися дві прем’єрні вистави, теж виходили зі сльозами на очах. І всі говорили, що ця тема є актуальна, і дуже дякували, що ми її торкнулися”, — каже Ірина Ярмоленко.

У виставі брали участь діти віком від 12 до 18 років. Саме юні актори, за словами керівниці театру, змогли по-справжньому щиро і чітко донести усі дитячі та підліткові переживання через розлуку з батьками.

“Перед самою виставою при читанні п’єси ми аналізуємо кожного персонажа і додаємо йому ту історію, яку потім юний актор повинен винести до глядача… Але, на щастя, ці діти (актори — ред.) в реальному житті не є дотичними до таких ситуацій, які вже є глобальними у нашій країні”, — розповіла авторка п’єси.

До перегляду виставу рекомендують із віковими обмеженнями від 16+. Митці пояснюють це трагічною кінцівкою роботи.

“П’єса закінчується суїцидом головної героїні, яка безпосередньо виховувалася без матері, і яка, на противагу своєму рідному братові, має цінності зовсім інші — моральні і духовні потреби”, — розповідає керівниця Franco-театру.

Найважчою є ситуація, коли батьки залишають дітей у віці до 2-3 років, аналізує психологиня Ірина Волощук, яка має практичний досвід роботи із такими сім’ями. Цей момент, каже вона, травмує найбільше.

“Це є несвідомий вік і дитина постійно чекає маму. Пояснити їй на той час так, щоб вона могла зрозуміти і прийняти, і мала взагалі картину, на яку вона може накласти бачення, чому мами немає, — нереально, неможливо. Як правило, це травматичний досвід, на жаль”, — прокоментувала Ірина Волощук.

“Дорогу в один кінець” коломийські театрали вже незабаром презентуватимуть і в інших містах України. А 25 червня їдуть з нею на театральний фестиваль в Очаків, проанонсувала Ірина Ярмоленко.