Найчистіші та найбрудніші річки Прикарпаття
Диван на коліщатках в темній вітальні

Найчистіші та найбрудніші річки Прикарпаття

Автор: Олег Мамчур
24/09/2023 09:00
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Найчистішими річками Івано-Франківщини залишаються Бистриця Надвірнянська і Лімниця.

Про це повідомила начальниця лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського басейнового управління водних ресурсів Марія Засідко, пише Суспільне.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Також чистою у пунктах відбору проб є вода у річці Свіча. Це — узагальнені результати моніторингів поверхневих вод, які проводили фахівці упродовж восьми місяців 2023 року.

“Бистриця Надвірнянська в селі Березівка і Лімниця в Осмолоді залишаються найчистішими річками нашої області. У них ми виявили по дві забруднювальні речовини без перевищення нормативних значень. У той час, як у деяких річках басейну Дністра виявляли 18 забруднювальних речовин. Чистою також є річка Свіча у селі Княжолука. Там — питний водозабір”, — розповіла Марія Засідко.

У інших прикарпатських річках фахівці лабораторії фіксували наявність поліароматичних вуглеводнів, зокрема таких, які утворюються внаслідок неповного згоряння палива. Ці речовини були у Сівці (Калуш, село Сівка-Войнилівська), Саджаві (Долина), Гнилій Липі (село Бабухів). У річці Луква (село Боднарів) їхній вміст перевищував норму в 5,9 раза.

У річкові води на Івано-Франківщині також потрапляють важкі метали.

“У річці Сівка в селі Сівка-Войнилівська виявили перевищення цинку в 1,3 раза. Понад норму хрому було у двох річках — Бистриці в селищі Єзупіль та Сівці у селі Сівка-Войнилівська. Ртуть виявили у річці Кропивник у селі Мостище. Там була невелика концентрація. При наступному дослідженні ртуті вже не було”, — розповідає Марія Засідко.

Відібрані у 25 пунктах моніторингу проби води спеціалісти лабораторії досліджують не лише у стаціонарних умовах. Вони можуть виїжджати на водойми та користуватися обладнанням мобільної лабораторії, яку, як гуманітарну допомогу, надало Словацьке агентство довкілля. Моніторинг проводять щомісяця.