Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Нардеп Бакулін рятує майно. Спорткар Porsche 911 уже в Москві

-Реклама-spot_img
spot_img

Головного фігуранта справи «вишок Бойка» ймовірно поінформували про плани правоохоронців ще з осені минулого року. Пише Главком.
Євген Бакулін
Народний депутат від «Опозиційного блоку» Євген Бакулін готувався до кримінального переслідування Генпрокуратурою з листопада минулого року.На це може вказувати інформація з сайту importgenius.com, що відстежує доставку товарів по всьому світу. Згідно з цим ресурсом,  22 листопада 2017 року з Києва до Москви було доставлено автомобіль Porsche – 911 TURBO 2014 року випуску. Власником спорткару зазначений Микола Євгенович Бакулін. Те, що мова йде саме про сина депутата «Опозиційного блоку», свідчить декларація батька. В ній зазначено, що син Євгена Бакуліна Микола є власником автомобіля Porsche – 911 TURBO 2014 р. в. Згідно з е-декларацією, усі  члени родини Євгена Бакуліна – дружина Галина та діти Микола і Світлана є громадянами Росії. Не варто виключати, що трансфер автівки з України до Росії у минулому листопаді є реакцією на дії правоохоронних органів.
Нардеп Бакулін рятує майно. Спорткар Porsche 911 уже в Москві
Нагадаємо, минулого четверга  парламент схвалив затримання і арешт народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна. Подання про притягнення до кримінальної відповідальності до Верховної Ради надійшло місяць тому.
Porsche 911. Ілюстраційна світлина

Porsche 911. Ілюстраційна світлина

Бакулін, що за часів Віктора Януковича очолював державну компанію НАК «Нафтогаз України», підозрюється у створенні організованого злочинного угрупування та розкраданні держкоштів у справі про так звані вишки Бойка. Як пояснював генпрокурор Юрій Луценко, «Бакулін з березня 2010 року ймовірно брав участь у злочинній організації, створеній Януковичем, що призвело до заволодіння особливо великими коштами під час закупівлі нафтогазових вишок для ДАК «Чорноморнафтогаз»». Один із свідків дав свідчення, що ця схема реалізовувалася Віктором Януковичем, Сергієм Арбузовим, Євгеном Бакуліним, працівниками «Чорноморнафтогазу» та іншими особами, зокрема з Латвійської республіки. Начебто планувалося завищувати вартість бурових установок на $150 млн. При цьому $130 млн мали йти Януковичу та його оточенню, решта — керівництву «Чорноморнафтогаз».
Як стало відомо напередодні, Бакулін вже півтора року перебуває за межами України начебто у зв’язку зі станом здоров’я. Не виключено, прокуратура звертатиметься до суду по дозвіл на заочне розслідування щодо депутата.
Варто зазначити, що VIP-авто родина Бакуліна вивезла з України до того, як Луценко вперше анонсував зняття недоторканості з депутата у справі про «вишки Бойка». Відповідну заяву генпрокурор зробив 5 грудня 2017 року, хоча ім`я нардепа тоді не уточнив.

У Росії ім`я Бакуліна-молодшого  можна знайти серед співзасновників кількох фірм: «НПК Біоком», «Синергія» (будівництво), «Біоком-теплосервіс» (виробництво електроенергії тепловими електростанціями, обслуговування електростанцій), ЗАТ «Сандез» (виробництво неорганічних хімічних речовин). Але є бізнес і в Україні. Діти Євгена Бакуліна, Микола та Світлана, з 2012 року є співзасновниками фірми «Рінтал», що спеціалізується на оптовій торгівлі зерном та кормами. Ще одне агропідприємство Бакуліних у Луганській області – «ПСП Рамус». Крім того Микола Бакулін декларував дохід лише від продажу майна та зарплати у представництві в Україні компанії «Раремік Холдінгс ЛТД». Ця кіпрська структура, а також її бенефіціар –  Джей.Еф.Номіні сервісез ЛТД – пов`язують між собою кілька українських агрокомпаній Бакуліних: «Литвінівська машино-технологічна станція», «Оріон-Схід ДМ»,  «Слобода», «Колос», «Солк».

«Вишки Бойка» без Бойка

Нагадаємо, так звані вишки Бойка – це плавучі бурові установки, куплені державою в часи президентства Віктора Януковича. Так, у 2011 році «Нафтогаз України» уклав з «Чорноморнафтогазом» два договори про надання безпроцентної позики на суму 6,4 млрд грн для закупівлі двох самопідйомних плавучих бурових установок (в подальшому суму безпроцентної позики було збільшено до 7 млрд).Перший контракт було укладено з компанією Highway Investment Processing LLP на поставку першої платформи «В312» вартістю $400 млн. Вишка побудована у 2010 році компанією Keppel Corporation (Сінгапур) і куплена фірмою Seadrill (Великобританія). Остання продала її компанії Highway Investment Processing LLP (Великобританія). Саме у неї бурову платформу купив «Чорноморнафтогаз».
Контракт на поставку другої бурової установки «В319» коштував $399,8 млн. Цю вишку побудовала у 2012 році сінгапурська Keppel Corporation. Після купівлі платформи компанією SD Standard drilling PLC (Кіпр) остання через посередників (Northsale Logistics, Великобританія і АТ Rigas Kugu Buvetava, Латвія) продала її «Чорноморнафтогазу».
Слідство із посиланням на ЗМІ раніше зазначало, що держава переплатила за ці платформи $400 млн.
На час закупівлі міністром енергетики працював теперішній голова фракції «Опоблоку» Юрій Бойко. Без його схвалення така закупівля не могла відбутись, саме тому бурові платформи отримали в ЗМІ неофіційну назву «вишки Бойка». Проте у лютому цього року Юрій Луценко заявив, що Генеральна прокуратура на даному етапі слідства не має доказів причетності Бойка до корупційної схеми, пов’язаної з купівлею двох бурових установок.
Нагадаємо, восени 2016 року генпрокурор Луценко повідомив, що пропонував  екс-заступнику голови «Нафтогазу» Олександру Кацубі свідчити проти екс-глави Міністерства палива та енергетики Юрія Бойка, зокрема щодо сумнівної закупівлі вишок. Чи погодився Кацуба компрометувати лідера «Опозиційного блоку» Юрія Бойка – невідомо. Але фактом є загибель у грудні 2016 року колишнього заступника голови «Нафтогазу» часів Януковича Геннадія Юр’єва. Трагедія сталася після того, як Кацуба зголосився піти на угоду зі слідством. Юр’єв застрелився під час операції з його затримання. За словами Луценка, загиблий був важливим фігурантом нафтогазових схем Курченка та закупівлі бурових платформ («вишок Бойка»). Мовляв, цей екс-чиновник був цінним свідком, бо в «організаційній побудові «Нафтогазу» він займав місце між керівником «Нафтогазу», паном Бакуліним, і обома Кацубами (брати Сергій та Олександр Кацуби почергово працювали в часи Віктора Януковича заступниками голови «Нафтогаз Україна»)».
Бакулін очолював «Нафтогаз України» з березня 2010 року по березень 2014-го. Чотири роки тому був затриманий за підозрою в розкраданні коштів в особливо великих розмірах. Згодом Печерський суд Києва відпустив його під заставу в сумі 10 млн грн.
Федір Орищук, «Главком»
 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні