-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«До нас не прийде ні американець, ні японець і нічого нам не зробить», – як розвиваються прикарпатські ОТГ

-Реклама-spot_img
spot_img

Івано-Франківський центр розвитку місцевого самоврядування (ЦРМС) підбив підсумки роботи у 2017-му.
За менше ніж рік центр організував чотири навчальні поїздки для голів ОТГ у Хмельницьку, Чернівецьку, Полтавську та Чернігівську області та два навчальні тури до польських Любліна і Ґданська, пише Репортер.
«До нас не прийде ні американець, ні японець і нічого нам не зробить», – як розвиваються прикарпатські ОТГ

«Нам вдалося провести 233 заходів і зустрічей. Близько 150 днів наші експерти працювали у громадах, – говорить директор франківського ЦРМС Руслан Панасюк. – І в результаті Франківщина поповнилася 11 тергромадами. За цей час також підготували дві стратегії Космацької і П’ядицької громад».

Утворився центр 10 травня 2017 року за підтримки програми ULEAD з Європою та Мінрегіонбуду.
Панасюк додає, що у 2018 центр продовжить працювати над проектним менеджментом тергромад:

«Завдання – знайти партнера та опановувати нові підходи, які дозволяє об’єднання. Ми очікуємо цьогоріч ще 10 ОТГ, допомагатимемо тергромадам працювати над стратегіями, підтримуватимемо розвиток реформ та продовжимо інформаційну підтримку децентралізації».

«Наше перше завдання, щоб успішних громад, як Печеніжинська ОТГ, яка нині бере участь в шоу «громада на мільйон» було більше, – говорить Богдан Кобилянський, заступник голови Івано-Франківської. – Після виходу шоу, до нас телефонують з сільрад і кажуть, що теж хочуть бути успішними і перестати топтатися на місці».

Депутат Івано-Франківської обласної ради, перший керівник Офісу реформ в Івано-Франківській області Дмитро Дзвінчук додає, що у об’єднанні тергромад є і переваги і застороги. За його словами, експерти центру відверто попереджають охочих об’єднатися про проблеми, з якими вони можуть зіткнутися, аби не вводити в людей в оману.

«В результаті реформи децентралізації ми маємо створити громади, які не чекатимуть від влади. Вони зможуть самі ефективно управляти і не чекати на цукерку від Фонду регіонального розвитку. Громади повинні бачити перспективи і робити кроки для розвитку», – говорить Дзвінчук.
«Для очільників тергромад центр став другою домівкою для вирішення проблем в завдань. Ми знайомилися з досвідом в Україні та за кордоном, – каже Ігор Довірак. – Багато громад сподіваються на дотації від держави, але потрібно створювати громади, які будуть спроможними управляти самостійно. Зі свого досвіду знаю, коли є не менше 800 школярів у громаді, така громада має шанс на розвиток».

- РЕКЛАМА-

Довірак додає, що голови ОТГ планують створити власний орган, який допомагав би тергромадам вирішувати проблеми. Каже, незабаром планують його офіційно зареєструвати.

«Коли реформа запрацювала, нам було важко без підтримки. Нині вже не треба нічого боятися і сміливо йти на об’єднання. До нас не прийде ні американець, ні японець і нічого нам не зробить», – каже Ігор Довірак.

Юрій Івасюк, виконавчий директор регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, говорить, що нині 40% сільських і селищних рад є дотаційними.

«Хочеться донести до громад, щоб люди розуміли, для чого потрібне об’єднання в ракурсі розвитку, а не жебракування чи виживання. Села і селища повинні розвиватися і ставати успішними».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні