Інформаційний ресурс Правда.іф продовжує серію інтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розкажемо про основні завдання та цілі, їх сфери керування та допоможемо розібратися франківчанам за що відповідає кожен заступник міського голови.
Сьогодні ми знайомимо із заступником міського голови – Шкутяком Петром Зіновійовичем.
-Петре Зіновійовичу , яку сферу питань Ви куруєте?
Відповідно до моїх посадових обов’язків, я координую та спрямовую діяльність Департаменту інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста.
–Які основні завдання Ви виконуєте працюючи на цій посаді?
Основні завдання, які я виконую на посаді заступника міського голови – це в першу чергу комунікація з бізнес-середовищем, тобто спілкування з потенційними інвесторами, підприємцями міста та державними установами.
Також, у мої обов’язки входить спрямування, координування та контроль діяльності Департаменту інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста. Координую діяльність відповідних органів по залученню інвестицій та здійсненню капіталовкладень, супроводження грантових проектів.
Окрім цього, я виконую організацію комплексного, перспективного і поточного планування інвестиційного та економічного розвитку міської територіальної громади, формування позитивного іміджу та просування інвестиційних можливостей. Забезпечую реалізацію на території міської територіальної громади політики у сфері зовнішніх зв’язків і туризму.
-З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?
Мій напрям – це Департамент інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста. Громадяни можуть звертатися із будь-якими питаннями чи проблемами, які стосуються саме моєї компетенції. До прикладу, це може бути:
– Допомога у розширенні бізнесу через надання достовірної актуальної інформації та порад щодо ведення бізнесу;
– Підтримка МСП через діючі міські програми;
– Розробка туристичних маршрутів, організація та проведення екскурсій, надання інформації про заклади розміщення та закладів громадського харчування для людей, які мають бажання відвідати наше місто;
– Надання інформації про розміщення дипломатичних установ за кордоном і в Україні та контактних осіб при необхідності( питання втрати документів, народження дітей).
Окрім цього, ми співпрацюємо із нашими місцевими крафтовими виробниками та завдяки проекту по підтримці стартапів завжди готові надати допомогу. Департамент, яким я курую відповідає за сферу туризму, тож ми частково долучаємося до проведення заходів, які сприяють розвитку туризму в Івано-Франківській ТГ.
Ще одне питання з яким до мене можна звернутися – це проведення заходів та фестивалів. До прикладу, в серпні у селі Чукалівка відбудеться Фестиваль ягід «Беррі Прикарпаття», тож ми зі своєї сторони допоможемо в його організації. Ще один із заходів, який проходить через наш Депаратмент – це Міжнародний фестиваль «Французька весна» .
Окрім цього, до мене можуть звертатися ті люди, які мають пропозиції щодо вкладання коштів та залучення інвестицій у Івано-Франківську ТГ.
– Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до Вас звертаються?
Усе залежить від характеру звернення, але всі бажаючі громадяни можуть звернутися до мене з питаннями, які стосуються Департаменту інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста, через відділ звернень громадян або відвідати особистий прийом згідно графіку. І після зустрічі ми зможемо розробити алгоритм вирішення даного питання.
Також, вислухаю усі пропозиції та питання впродовж прямого ефіру на офіційній сторінці у Facebook.
– Що найголовніше у Вашій роботі?
Найголовніше у моїй роботі – це комунікація та вміння розгледіти перспективну ідею серед сотні різноманітних пропозицій. Як ми можемо спостерігати, то існує безліч ідей, але дієвих тільки одиниці.
– Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?
Якщо говорити про найближчі цілі, то одна із основних – це розпочати роботу над створенням індустріального парку в Івано-Франківську відповідно до діючого законодавства.
– Яка ваша «програма» максимум на посаді заступника міського голови?
В першу чергу, ми ставимо перед собою мету створити в Івано-Франківській ТГ власний індустріальний парк. На даному етапі ми спілкуємося з інвесторами та пропонуємо їм ті площадки, які є в місті. Я сподіваюся, що найближчим часом ми знайдемо територію та можливість розвинути сучасний індустріальний парк, з яким зможемо виходити на будь-які інвестиційні виставки та зустрічі.
Приклади вдалих індустріальних парків в Івано-Франківську – це «Аркан» та ВО «Карпати».
Тож, наша «програма» максимум – це створення індустріального парку у нашому місті.
–Яку користь від Вашої роботи отримає місто та його мешканці?
Завдяки нашій спільній роботі з Департаментом інвестиційної політики, проектів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста, мешканці Івано-Франківської ТГ отримають сталий розвиток малого та середнього бізнесу, кількість наших МСП не буде зменшуватися, а тільки зростати та будуть створені додаткові робочі місця.
Сподіваємося та шукаємо можливості, щоб в місто зайшов великий інвестор і відкрив потужне підприємство, що збільшить кількість робочих місць для населення.
Спільна робота над туристичним напрямком повпливає на збільшення кількості туристів та гостей міста, а це сталий розвиток сфери обслуговування, тобто стабільна робота та заробіток.
Окрім цього, для нас важлива екосистема міста. Івано-Франківськ повинен жити в гармонії та чистому середовищі, тож в пріоритеті не тільки будівництво заводів, але й комфортне життя мешканців нашої територіальної громади.
-Щоб Ви хотіли зробити для міста, але це не входить у Вашу компетенцію?
Всі знають про Чорний ліс, який знаходиться поблизу та є легенями Івано-Франківська. Я б хотів, щоб цей ліс став заповідником державного значення. Це важливе питання для всієї нашої громади.
-Які цікаві туристичні локації Ви можете порадити для мешканців та гостей Івано-Франківська?
Основні локації в Івано-Франківській ТГ, які я раджу відвідати – це парк імені Т.Г. Шевченка, міське озеро, музей Мистецтв Прикарпаття та Краєзнавчий музей, Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац», Івано-Франківський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Івана Франка, Промприлад.Реновація, Станіславський феномен, Вагабундо.
Окрім цього, раджу звернути увагу на місцеві заклади харчування. У Івано-Франківську за адекватні кошти можна скуштувати страви високої кухні. На мою думку, у Івано-Франківській ТГ потрібно і надалі розвивати гастротуризм.
– Кого з місцевих крафтових виробників Ви могли б виокремити?
Щодо місцевих крафтових виробників, то я б виокремив «Беррі Прикарпаття» та «Станіславську сироварню». Також у нас з’явилися виробники якісного крафтового пива.
Проте, я б дуже хотів, щоб у Івано-Франківську з’явився ринок, який б став туристичною локацією у нашому місті. Щоб мешканці та гості Івано-Франківська приходили на ринок, як на подію та мали змогу придбати продукцію від місцевого виробника, скуштувати страви на фудкорті, послухати музику та насолоджуватися проведеним часом.
– Дякую за розмову!
[…] Докладніше читайте у інтерв’ю за посиланням. […]
Організовувати нікому не потрібні фестивалі французької музики і черешень а чи не замалу зарплату в розмірі 50000 в місяць береш за таку тяжку працю на благо місту
В даному інтерв’ю є дуже правильне запитання
ЯКА КОРИСТЬ ВІД ВАШОЮ РОБОТИ МІСТУ ?
треба лиш добавити слово ВАМ
А питанання тоді що робить керівник департаменту інвестиційної політики ?????
Получається що нічого
А тато де