Зелена картка є одним з найпопулярніших видів страхування. Війна в Україні внесла свої корективи у страхуванні. Багато людей виїжджають за кордон на автівці, тому для законного перетину кордону, необхідно мати міжнародний страховий поліс “Зелена картка”. Зелена карта на авто має уніфіковану форму в усіх країнах Європи, тому один документ дозволяє вільно пересуватися європейськими дорогами.
Як працює Зелена картка?
Принцип дії Зеленої картки такий самий як і в українського ОСЦПВ. Власник страхового поліса фінансово страхує себе від компенсації збитків постраждалій стороні зі своєї кишені, в разі виникнення ДТП. Єдина різниця полягає в тому, що компенсація залежить від законодавства країни, в якій трапилось ДТП.
Придбати Зелену картку вигідніше, ніж оформлювати страхування у європейській країні по місцю, або на кордоні в агентів. Європейське страхування коштує дорожче, а прикордонні агенти беруть високий процент комісії. 48 країн входять у перелік членів Міжнародної системи страхування, серед яких Польща, Чехія, Франція, Португалія, Італія та інші.
Скільки коштує Зелена картка?
С 26 липня ціна на міжнародну страховку на авто виросла на 26%. Це пов’язано з коливанням курсу з 29 грн/$1 до 36 грн/$1. Вартість залежить від періоду на який оформлюється договір.
Ціна на 15 днів для легкових автомобілів складе 913 грн, на один місяць – 1453 грн, на пів року – 6451 грн, відповідно на рік – 7986 грн. Сервіс Polis.ua єдиний український агрегатор, який пропонує обрати страховий поліс серед різних страхових компаній.
Щоб оформити Зелену картку онлайн:
- Вкажіть тип транспорту, регіон та термін перебування закордоном.
- Заповніть просту анкету.
- Оплатіть Зелену карту.
- Страховка автоматично буде відправлена на електрону адресу у вигляді PDF-файлу.
Які особливості користування Зеленої картки під час війни?
В умовах військової агресії з боку Росії, цифрову Зелену картку прирівняли до паперової версії. Але, все одно рекомендуємо роздрукувати страховку по можливості.
Необов’язково оформлювати автоцивілку в країні перебування, а можна продовжити дію Зеленої картки або оформити її заново.
Але, зауважимо, що з 28 квітня на кордоні з Польщею прикордонники можуть вимагати поліс страхування. Очевидно, що при перетині й інших країн також можуть попросити пред’явити документ.