-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Не культурою єдиною: Як розвиватимуть Палац Потоцьких

-Реклама-spot_img
spot_img
Минулого року громадськість сколихнула знакова подія – повернення Палацу Потоцьких у власність міста. Понад 25 років очікувань та розмов, а ця звістка таки стала одним з головних сюрпризів для франківців. Однозначно, в позитивному сенсі.
news-image: Не культурою єдиною: Як розвиватимуть Палац Потоцьких

На сесію міської ради 15 лютого виносять питання про створення КП «Простір Інноваційних Креацій «Палац», яке підпорядковуватиметься міському департаменту архітектури. Про плани та головні завдання розвитку резиденції Потоцьких розповів очільник підприємства Володимир Гайдар.

Нагальне і одне з найскладніших завдань: вивести споруди палацу з аварійного стану. Треба провести реставраційну інвентаризацію, для цього запросити відповідних фахівців, не виключено іноземців. Усі приміщення мають ознаки аварійності, з кожним потрібно працювати окремо. Паралельно слід робити наукові дослідження, які стосуватимуться подальших реставраційних робіт. Їх проводитимуть у кількох напрямках: архівному, археологічному та реставраційному. Лише після цих двох етапів, наголошує пан Володимир, можна говорити про якісь перспективи палацу.

«Паралельно, звичайно, будемо планувати певні акції на території та у приміщенні, де вже відбувались заходи. Але інші споруди ми зачіпати не будемо, бо в такому стані туди не можна пускати людей. Тому перш, ніж робити акції на території, вживатимемо заходів, щоб люди не втрапили в аварійні приміщення», – розповів Гайдар.

- РЕКЛАМА-

Рішення віддати палац в підпорядкування саме архітектурі прокоментував міський голова Руслан Марцінків. Він зауважив, що як тільки палац перейшов у власність громади, не знали до кінця про повний обсяг робіт, які там слід виконати. Вони стосуються першочергово архітектурних питань. Тому для початку варто врятувати споруду й територію як історичну цінність, а потім розвивати його як культурний простір.

Цінність Палацу Потоцьких для громади Івано-Франківська – очевидна. Це була резиденція засновника, з цього починалось місто. Об’єкт унікальний з архітектурної, історичної та культурної точки зору. Цілком можливо, зауважує Володимир Гайдар, що під час досліджень виявлять підземні ходи. Лише справа часу і фахової праці, які ще таємниці та перспективи може відкрити палац.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні