Не тільки почути, але й побачити: у Франківську презентували проект «Невідомий Бортнянський» ФОТО та ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Не тільки почути, але й побачити: у Франківську презентували проект «Невідомий Бортнянський» ФОТО та ВІДЕО

Автор: Світлана Якимчук
29/06/2021 18:18
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Сьогодні у Івано-Франківську відбулася прес-конференція ініціаторів проекту «Невідомий Бортнянський», який покликаний популяризувати творчість видатного українського композитора Дмитра Бортнянського.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

“Невідомий Бортнянський” – найбільший та найамбітніший хоровий музичний проект Івано-Франківська з часу проголошення незалежності України, пише Правда.іф.

Проект буде реалізовано завдяки підтримці Українського культурного фонду.

«Наша ідея – це не просто заспівати, але власне, щоб ця музика дійшла до кожного через візуальне бачення. Чи не вперше ми будемо представляти не просто як хор, а як кліпові зйомки. Вони будуть нагадувати фільм та будуть торкати не тільки через слух, але й через візуальну картинку, яку ми будемо бачити»,- розповіла режисерка проекту Любов Терлецька.

Проєкт буде складатися з 5 нових відеофільмів у яких будуть звучати невідомі композиції Дмитра Бортнянського. Фільми будуть зніматися у Чернігіві, Одесі, Івано-Франківську, Львові та Києві.

Після завершення пресконференції хор «Воскресіння» провів показову репетицію з унікальною можливістю почути уривки віднайдених партитур.

Довідково:

Дмитро Степанович Бортнянський (1751-1825) – український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, 35 хорових концертів, 11 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Українець обіймав посаду директора придворної капели до кінця життя, а сама капела складалася на 80 % з українців. Бортнянський був першим композитором в тогочасній Російській імперії, музичні твори якого почали виходити друком. Його професійна творчість вплинула на розвиток української музику на наступні 200 років.