-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Не всі ліки доступні. Які препарати франківці можуть отримати безкоштовно і що для цього треба

-Реклама-spot_img
spot_img

Ще з 1 квітня в аптеках України можна безкоштовно або з невеликою доплатою отримати деякі медичні препарати. Це передбачено урядовою програмою «Доступні ліки».

Результат пошуку зображень за запитом "програма безкоштовні ліки"

 

- РЕКЛАМА-

«Репортер» зібрав інформацію про те, які ліки можна отримати безкоштовно і що для цього потрібно зробити.

Спершу до лікаря

На сьогодні програмою «Доступні ліки» можуть скористатися люди з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Але, щоб отримати безкоштовні медикаменти, треба мати рецепт від лікаря.

Не всі ліки доступні. Які препарати франківці можуть отримати безкоштовно і що для цього треба
аптека лекарства медикаменты таблетки медицина

Позаяк препарати, які увійшли до програми, застосовуються при амбулаторному лікуванні, то рецепт на них має право виписати лише лікар первинної ланки – сімейний лікар чи терапевт. Як правило, фахівці супровод­жують своїх пацієнтів тривалий час і знають всю історію захворювань. Тож якщо у вас є такий лікар – проблем з отриманням рецепту не буде.

Інша справа, якщо ви вперше прийшли в поліклініку зі скаргами на здоров’я. Тоді медик спершу мусить призначити обстеження і лише після цього пропонувати лікування та виписувати ліки.

Бланки від МОЗ

Рецепти на «Доступні ліки» виписуються на офіційних бланках, затверджених Міністерством охорони здоров’я. Зокрема там вказується: назва закладу охорони здоров’я, адреса, код ЄДРПОУ, реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в системі E-health. Також він допоможе уникнути плутанини, якщо різні пацієнти матимуть однакові імена й дату народження.

Назва ліків у рецепті пишеться латиною за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).

Не всі ліки доступні. Які препарати франківці можуть отримати безкоштовно і що для цього треба

Важливо, що рецепт має термін дії – 30 днів. Коли цей термін закінчується – потрібно йти до лікаря за новим.

Найближчим часом у рамках програми «Доступні ліки» МОЗ планує розпочати пілотний проект впровадження електронного рецепту. Тобто замість рецептів на паперових бланках, пацієнт отримуватиме смс-повідомлення з номером, який треба назвати в аптеці. Першими протестувати електронний рецепт зможуть жителі Вінницької, Дніпропетровської, Черкаської та Івано-Франківської областей.

Аптекам відшкодують

Обміняти свій рецепт на препарати можна лише в тих аптеках, які мають спеціальну наклейку «Доступні ліки». Ці аптеки укладають договори з місцевими радами та звітують їм, скільки продали ліків, які підлягають відшкодуванню.

Не всі ліки доступні. Які препарати франківці можуть отримати безкоштовно і що для цього треба

На сьогодні у реєстрі препаратів, які беруть участь у програмі «Доступні ліки», є 239 препаратів 48 виробників, з яких 18 українських і 30 – іноземних.

У кожній аптеці, що бере участь у програмі, обов’язково має бути наявний генерик (найдешевший препарат) і перелік цін відшкодування. Адже у списку ліків від МОЗ є препарати різних торгових марок, які мають однакову діючу речовину.

В аптеці пацієнт сам може вибрати торгову марку. Якщо він обере препарат з найменшою вартістю, то отримає його безкоштовно, за дорожчі ліки доведеться заплатити різницю. Із 239 препаратів повністю безкоштовними є лише 47.

У випадках, якщо в аптеці закінчилися потрібні ліки, МОЗ пропонує зачекати, поки вони не з’являться, або ж звернутися в іншу аптеку.

Нині на Прикарпатті є 235 аптек, які беруть участь у програмі «Доступні ліки». З них 42 – в Івано-Франківську.

Не всі ліки доступні. Які препарати франківці можуть отримати безкоштовно і що для цього треба

За даними МОЗ, смертність від серцево-судинних хвороб становить 65 % від загальної смертності населення в Україні. На діабет ІІ типу страждає один мільйон осіб. Це у шість разів більше, ніж на діабет І типу (інсулінозалежний). Хворих на бронхіальну астму зареєстровано 210 тисяч, здебільшого це діти та молодь.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

  1. Так ,дійсно я вже неодноразово змушений був топати по різних аптеках,бо не було ліків вказаних в моєму рецепті.
    Дуже легко сказано:235 аптек…шукайте!!!!
    Але дитино-подумай,я після операції на серце,чи мені приємно така порада,до речі в аптеці на Незалежності мені так і сказали:”Я можу вас післати в….”на що я відповів:”Я теж можу післати,але я живу в цьому районі,чому я повинен два км йти в іншу сторону???
    На мою думку,що не так важко вже підключатись до поліклінік,там є адреса постійних клієнтів на отримання безкоштовних ліків-просто-робота із комп”ютером,та забезпечення необхідними ліками,а не відфутболювання.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні