Відповідно до чинного законодавства України передбачено, що військовозобов’язані громадяни віком від 18 до 60 років мають можливість оновити дані щодо військового обліку в територіальних центрах комплектування.
Крім того, це можна зробити за допомогою мобільного застосунку “Резерв +” або у ЦНАПі.
Як відбувається цей процес у ЦНАПі, журналістці Фіртки розповів директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
“Щоб оновити дані військовозобов’язані звертаються зі своїм паспортом та ідентифікаційним кодом до адміністратора ЦНАПу.
Працівник вносить відомості в систему — це прізвище, ім’я та по батькові, ідентифікаційний код, номер телефону. Дані одразу проходять верифікацію.
Також за бажанням вносять адресу електронної пошти й адресу фактичного місцепроживання, вона може відрізнятися від адреси, де зареєстровано військовозобов’язаного громадянина.
Після того відомості передають в Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних резервістів та призовників. Далі ми видаємо військовозобов’язаному витяг з цього Реєстру. Такий витяг підписує адміністратор ЦНАПу, ставить печатку та видає заявнику.
У витязі також вказується інформація про військовозобов’язаного, унікальний номер в Єдиному державному реєстрі призовників та військовозобов’язаних, резервістів, вказується військово-облікова спеціальність, чи проходили ВЛК, чи є відстрочка, бронь чи перебуває людина в розшуку”, — каже Питель.
З його слів, у середньому подача заявки та її опрацювання складає 5-7 хвилин.
“У ЦНАПі та його територіальних підрозділах не видають ні повістки, ні направлення на ВЛК” — уточнив Питель.
Нагадаємо, крайньою датою оновлення даних є 16 липня 2024 року. З вказаної дати розпочнуть діяти штрафи за порушення правил військового обліку та мобілізації.
Так, під час воєнного стану порушення призовниками, військовозобов’язаними та резервістами правил військового обліку каратиметься штрафом у 17 000—25 500 гривень, для підприємств — 34 000—59 000 гривень.