-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Не виплачували зарплату з жовтня: З “Карпатнафтохім” звільнилися 30 співробітників

-Реклама-spot_img
spot_img

Через звільнення працівників “Карпатнафтохім” з 1 серпня не зможе забезпечити безаварійну роботу очисних споруд, від яких залежить водопостачання у Калуші.

31 липня 30 співробітників підприємства звільнилися. Їм не виплачували зарплату із жовтня 2023 року.

Як підприємство працюватиме далі та що буде із водопостачанням у Калуші, читайте у матеріалі.

30 із 38 працівників очисних споруд підприємства “Карпатнафтохім” у Калуші звільнилися. Про це у коментарі Суспільному розповіла майстриня зміни Анна Козак. З її слів, заяви на звільнення керівництво підприємства підписало 31 липня, передає Правда ІФ

“Ми вже маємо трудові книжки на руках. Ми — розраховані. Будемо подавати в суд, щоб нам виплатили заборговану заробітну плату. Ми вже подавали в суд по лютий місяць. Виграли. Суд зобов’язав підприємство виплатити, але не виплатили”, — розповідає Анна Козак.

- РЕКЛАМА-
Не виплачували зарплату з жовтня: З "Карпатнафтохім" звільнилися 30 співробітників

Через звільнення працівників з 1 серпня “Карпатнафтохім” не зможе забезпечити безаварійну роботу очисних споруд, від яких залежить водопостачання у Калуші. З таким листом підприємство звернулося до міської ради, каже заступник голови громади Богдан Білецький.

З його слів, борг підприємства перед місцевим бюджетом становить 70 мільйонів гривень. Водночас комунальне підприємство “Калуська енергетична компанія” боргує “Карпатнафтохіму” 20 мільйонів гривень.

“Якщо “Карпатнафтохім” нам погасить заборгованість перед міським бюджетом, звичайно, що місто готове відразу віддати борг “Калуської енергетичної компанії” “Карпатнафтохіму”, — говорить Богдан Білецький.

Не виплачували зарплату з жовтня: З "Карпатнафтохім" звільнилися 30 співробітників
Заступник голови Калуської громади Богдан Білецький. Суспільне Івано-Франківськ

Заступник голови громади каже: аби підприємство виплатило працівникам заборговану зарплату, міськрада часткового погасить борг перед “Карпатнафтохімом”. Так, 2 мільйони гривень з місцевого бюджету планують спрямувати на позачерговій сесії міськради, яка відбудеться 2 серпня.

“Вчора (31 липня — ред.) відбулася зустріч і були досягнуті певні домовленості. Сьогодні говорив також з представниками “Карпатнафтохіму”, що частина людей пішла на умови й пропозиції. І приблизно 40 людей має залишитися на підприємстві, що в принципі мало б забезпечити, скажімо, не повноцінне функціонування, але забезпечувати очищення стоків в такому аварійному режимі”, — розповідає Богдан Білецький.

Він продовжує: у разі зупинки чи неналежної роботи очисних споруд “Калуська енергетична компанія” звертатиметься до держорганів та правоохоронців.

З його слів, завод “Карпатнафтохім” зупинив роботу у 2022 році. Це підприємство було найбільшим публічно відомим арештованим об’єктом на Прикарпатті, пов’язаним з РФ, з активами у понад 2 мільярди гривень. Вперше про його арешт Офіс генпрокурора інформував у серпні 2022 року.

"Карпатнафтохім"
“Карпатнафтохім”. Суспільне Івано-Франківськ

У відповіді на інформаційний запит Суспільного директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської обласної військової адміністрації Сергій Подошва повідомив, що стосовно ситуації з “Карпатнафтохімом” ОВА зверталася до Державної служби з питань праці щодо порушення норм трудового законодавства.

“За інформацією керівництва ТОВ “Карпатнафтохім”, 30 травня 2024 року ухвалами Печерського районного суду Києва знято арешти на рухоме і нерухоме майно, корпоративні права, сировину та готову продукцію підприємства, що дає можливість розблокувати його господарську діяльність та частково врегулювати проблемні питання, зокрема з виплатою заборгованої заробітної плати працівникам”, — йдеться у відповіді на запит.

Заступник гендиректора з виробництва “Карпатнафтохіму” Олександр Болецький відмовився коментувати ситуацію, посилаючись на зайнятість.

Що відомо про ситуацію з “Карпатнафтохімом”

З жовтня 2023 року працівникам цеху нейтралізації та очищення промислових стічних вод “Карпатнафтохіму” припинили виплачувати заробітну плату у повному обсязі. З 1 липня 2024 року 38 працівників очисних споруд підприємства “Карпатнафтохім” через це написали заяви на звільнення. Така ситуація могла призвести до припинення водопостачання у Калуші. Згодом вони відтермінували свої заяви на звільнення до 1 серпня.

Станом на червень 2024 року завод заборгував перед Калуською громадою 70 мільйонів гривень. Міський голова Андрій Найда повідомив, що до кінця 2024 року сума боргу може зрости до 130 мільйонів гривень.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні