-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Неподалік Івано-Франківська планують спорудити розважальний Парк Кайнозойського періоду: фоторепортаж

-Реклама-spot_img
spot_img

У мережі показали попередній варіант проєкту «Парк Кайнозою» в селі Підгір’я Богородчанського району Івано-Франківської області.

Парк Кайнозою — це розважальний та освітній парк, розміщений на 8 га території з рівнинним рельєфом. Тематика парку — епоха Кайнозою — історична ера, що почалась 66 мільйонів років тому і триває досі, інформує “Галка” з посиланням на N+K Architectvra.

В’їжджаючи до парку, відвідувач потрапляє на великий громадський простір навколо існуючої скульптурної композиції «Мамонти». Це місце збору туристичних груп, обмежене активним фасадом з кав’ярнями та сувенірними крамницями. Вхід на територію парку здійснюється через фойє головної будівлі, де знаходиться касовий зал, інфо-пойнт, кав’ярня. З фойє відвідувач потрапляє до музею. Музей — це продовгувата та вигнута в плані галерея з діорамами, що розповідають історію створення та розвитку життя на Землі від Первинного бульйону, через Палеозой, Мезозой та Кайнозой аж до побуту кроманьйонців. З музею відвідувач потрапляє безпосередньо в парк. Опинившись там, він бачить ще один громадський простір, з заглибленим амфітеатром. Тут можна як послухати лекцію під відкритим небом, так і спостерігати за побутом кроманьйонців у виконанні акторів, взяти участь в майстер-класах, виготовити знаряддя праці тощо.

- РЕКЛАМА-

Сам парк представлений довгим та заплутаним маршрутом зі стежок, які ведуть до різних скульптурних композицій. Відкритий простір та відсутність існуючих великих зелених насаджень, а також панорама на діброву та Карпати на задньому плані надихають на сюжет міграції доісторичних тварин маршрутом з Карпат до Івано-Франківська через відкриту широку рівнину, де на них вже чатують доісторичні хижаки, що переховуються в хащах та водоймах. Сюжетна єдність скульптурних композицій дасть повніше враження про життя на Землі кількадесят мільйонів років тому та дозволить наочно зобразити різні сюжети.

Окрім маршруту зі скульптурними композиціями, в парку розміщено кілька атракцій. Перша така атракція — водойма, яка влітку слугує кондиціонером, а взимку — ковзанкою. Крім того, водойма — це тло для експозиції водоплавних тварин. Над водоймою — кільцевий оглядовий міст, який водночас створює затінок. Під мостом, обабіч водойми — велика пісочниця зі скелетом динозавра у ній. По інший бік — альпін-парк. Відразу за водоймою — скеледром. Маршрут закінчується припіднятим над рельєфом мостом, зійшовши на який, відвідувач може спостерігати за дикими котами у природному для них оточенні. Природній рельєф дає можливість ізолювати тварин та створити для них необхідний психологічний комфорт.

Відвідувач закінчує свій маршрут на головному майдані, звідки він може потрапити до фудкорту або повернутися до місця збору туристичних груп та паркінгів.

Архітектори: Nazarenko Andrii, Khrystyna Kosmii, Pavlo Kukurudz
Скульптори: Тарас Пилипонюк, Дмитро Пилипонюк
Концепція: Марія та Юрій Козакевичі, ініціатива ФЯТБ
Клієнт: Underhill

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні