-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Непублічні закупівлі: дорожня династія братів Процівих

-Реклама-spot_img
spot_img
На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників. Але на Прикарпатті деяким фірмам вдається відразу після реєстрації отримувати мільйонні підряди навіть без досвіду участі в тендерах. Для цього достатньо бути родичем Миколи Проціва – колишнього керівника Служби автомобільних доріг Івано-Франківщини.
Результат пошуку зображень за запитом "ремонт доріг"

У розслідуваннях «Антикорупційної платформи» кілька разів фігурували підприємства, пов’язані з екс-керівником Служби автомобільних доріг Миколою Процівим та його родичами.  Цим підприємствам щастить отримувати підряди на ремонт доріг від бюджетних установ за прямими договорами – без проведення тендерів. Зазвичай перепадає шматок бюджетного пирога і в «грудневі жнива».

Кілька фірм є фаворитами Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації і вже почали отримувати підряди у новоствореного державного підприємства «Дороги Прикарпаття».

Левову частку договорів укладаються без проведення тендерів у системі Prozorro. Тобто угоди укладаються на допорогові суми, що не перевищують 1,5 млн гривень. Деякі з цих фірм не мають власної техніки, деякі фігурують у кримінальних провадженнях та мають мільйонну заборгованість зі сплати податків.

- РЕКЛАМА-

Кримінал і борги

Про причетність Миколи Проціва до фірм, які ремонтують дороги, згадали, коли він у 2015 році очолив Службу автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Хоча фірми, наближені до нього отримували підряди на ремонт доріг і раніше.

Протягом 2008-2013 років Микола Проців очолював приватне підприємство «Брати КІП» та знову очолив це підприємство з травня 2016 року після звільнення з САДу.

Фірму «Брати КІП» заснував у 2008 році брат Миколи Проціва Петро. Підприємство з статутним капіталом 200 гривень з 2012 року починає отримувати по кілька мільйонів гривень від структурних підрозділів адміністрації  на ремонт доріг в області, всього за 2012-2014 роки – понад 17 млн гривень. Ще майже на 2 млн грн отримало підрядів від інших розпорядників бюджетних коштів.

У 2015 році підприємство отримало шанс на одному підряді заробити вдвічі більше, ніж за три попередні роки. Натомість фігурує у кримінальному провадженні щодо державних коштів та має багатомільйонні податкові борги.

Міністерство оборони України делегувало Івано-Франківській ОДА функції замовника щодо будівництва 12 фортифікаційних споруд на Сході на суму 39 млн грн.

Департамент будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА начебто за результатами конкурсу обрав переможцем на всіх 12 лотах ПП «Брати КІП».

У травні 2015 року  Департамент уклав з підприємством 12 договорів на загальну сум 28,7 млн грн – кожен на понад 2 млн грн. А за два місяці ще 12 договорів на суму 9 млн грн. До кінця 2015 року підприємство мало освоїти більш ніж 38 млн грн.

Зі свого боку ПП «Брати КІП» уклало 24 договори субпідряду з ТОВ «Глобалкарпати-Еко» на загальну суму майже 19 млн грн. Однак, як з’ясувало слідство, ці будівельні роботи виконували працівники держлісгоспів, райдержадміністрацій та інші особи безоплатно, як волонтери, а не ТОВ “Глобалкарпати-Еко”. Скільки з цих коштів підрядники дійсно освоїли, правоохоронці рахують досі.

Кримінальне провадження щодо розтрати бюджетних коштів на будівництві фортифікаційних споруд було відкрите ще у серпні 2015 року. Але лише на початку цього року правоохоронці оголосили підозру тодішньому директору ТОВ «Глобалкарпати-Еко» Роману Мочерняку. За час слідства Мочерняк встиг поміняти три роботи, зокрема, працював на посаді заступника директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА. Так, саме того департаменту, який обирав переможців конкурсу з будівництва фортифікаційних споруд.

Слідом за Мочерняком підозру оголосили Івану Кочержату, який у 2015 році був директором ПП «Брати КІП». Між іншим, до 2014 року він працював заступником голови Долинської РДА. На думку слідства Мочерняк з Кочержатом присвоїли  6,6 млн грн. Суд випустив обох під заставу розміром понад півмільйона гривень для кожного з них.

ПП «Брати КІП” З 2015 року не освоює бюджетні кошти і має понад 7 млн грн податкового  боргу. За позовом Державної фіскальної служби у грудні 2018 року Івано-Франківський окружний адміністративний суд арештував кошти підприємства, які знаходяться на рахунках у банках.

На ринок виходять брати

У офіційних реєстрах Микола Проців пов’язаний лише з одним підприємством, окрім ПП «Брати Кіп». З кінця 2016 року і донедавна він очолював ТОВ «ПМК-22». Під керівництвом Миколи Проціва  це підприємство активно освоювало бюджетні кошти  протягом 2016-2017 років, якраз після того, як виникли проблеми у «Брати КІП».

За два роки “ПМК-22» уклало 10 прямих договорів на 8 млн грн, тобто без проведення тендерів. З них 6 договорів майже на 5 млн грн підприємство уклало з Департаментом будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації.

Засновником ТОВ «ПМК-22» є Іван Гнатковський. Він також створив фірму “Інтер Буд”, яка теж  без проведення тендерів отримує підряди у департаменті будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури. Підприємство майже не має власної техніки і для виконання робіт орендувало її у ФОП Лучка, ТОВ «Будпроект-IФ», ТОВ «Вектор-Долина» та ПП «Плазинський».

Також ремонтом доріг займаються брати Миколи Проціва. Один з них Петро Проців, який якраз заснував «Брати КІП» з листопада 2016 до квітня 2019 уклав договори на ремонт доріг на майже 8 млн грн, як фізична особа-підприємець. Серед найбільших замовників Підберезька сільська рада –  5 договорів на 1,7 млн грн, Департамент будівництва житлово-комунального господарства містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА – чотири договори на 1,55 млн грн, Княжолуцька сільська рада – 1,45 млн грн та Рожнятівська РДА – 1,46 млн грн. До слова, брати Проціви родом з Підбережжя, і більшість їх фірм зареєстровані в цьому селі.

Також Петро Проців у червні 2018 року створив ТОВ “Транс-Дол”. Основний вид діяльності: будівництво доріг і автострад. За цей час підприємство уклало 21 договір на майже сім мільйонів гривень. Підряди новостворене підприємство отримало у кількох сільрад на Долинщині,  Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області, а минулого місяця уклало договір з новоствореним підприємством «Дороги Прикарпаття» на ремонт вулиці  Данила Галицького у Болехові. Сума договору – 845 693 грн.

Непублічні закупівлі: дорожня династія братів Процівих

Ще один брат Миколи Проціва Богдан Проців теж з 2016 року заробляє як ФОП на ремонті доріг –  з 2016 року він уклав 10 договорів на 2,3 млн грн, з них понад 1 млн грн – це кошти Підберезької сільської ради.

Богдан Проців створив фірми «Свіча-ІФ» та «ПМК-89», які також ремонтують дороги.

Окрім того, Богдан Проців – депутат Підберезької сільської ради. Він задекларував понад 20 транспортних засобів. Більшість з них придбані у 2016 році. Як ФОП Богдан Проців зареєстрований ще у 2009 році і основним видом діяльності є вантажний автомобільний транспорт. Час від часу він здає техніку в оренду – і навіть сам собі. До прикладу, як директор «ПМК -89» Богдан Проців укладає договори ФОПом  Богданом Процівим на оренду техніки.

З 2016 року ПМК-89 підписало 49 договорів на 16,8 млн грн. Найбільше договорів укладено з Богородчанським ВЖРЕП, КП «Комунгосп» Долинської міської ради, Підберезькою та Шевченківською сільськими радами. Отримувало немалі підряди підприємство і від Департаменту ЖКГ Івано-Франківської облдержадміністрації. Цікаво, що у 2019 році фірма уклала лише один договір – на 1 млн грн з ДП “Дороги Прикарпаття”.

ТОВ “Свіча-ІФ” Проців створив у 2016 році. А очолює підприємство Олександр Криницький. У 2011-2013 роках він був головою Долинської РДА, потім очолював апарат Івано-Франківської ОДА (2013-2014 рр.). Також Олександр Криницький є одним із засновників та керівником Долинської районної організації «Партія регіонів».

Це підприємство уклало 20 договорів на 7,3 млн грн. З них 17 з Департаментом ЖКГ Івано-Франківської ОДА, два знову-таки з Підберезькою сільською радою та один – Шевченківською.

Брати Проціви є співзасновниками  й інших підприємств. Діяльність яких не пов’язана з ремонтом доріг. Це фермерські господарства  ФГ “Прикарпаття агро”ГО “Мисливське Угіддя “Ведмідь” , ФГ “Мельничок” та ТОВ “Енерго-Іф Інвест”.

Останні два очолює ще не згадуваний брат Процівих Юрій. Минулого року Івано-Франківська облдержадміністрація надала ТОВ “Енерго-ІФ інвест” дозвіл на розробку детального плану території земельної ділянки площею 116,8 га за межами села Підбережжя Болехівської міськради. Фірма планує збудувати на землі енергопарк сонячних електростанцій. Такі привілеї фірма отримала через чотири місяці після заснування.

Окрім, всіх цих фірм, засновниками чи керівниками є брати Проціви ще є кілька фірм, які зв’язані з ними однаковим номером телефону чи адресою

До прикладу, якийсь час фірма  «ПМК-88» та підприємець Андрій Данилів, вказували той самий телефон, що й «ПМК-22» та «ПМК-89», хоча юридичні адреси в них різні. А фірма «ІФБуд-Прикарпаття» раніше  вказувала у документах ту ж електронну поштову скриньку фірми «ПМК-89»: [email protected].

Ну а «ПМК-7» має однакову юридичну адресу та номери телефонів, що і фірма «ПМК-22», хоча у них різні керівники та засновники.

Як бачимо, фірм братів Процівих мають замовлення від бюджетних установ незалежно від того, чи вони зареєстровані давно чи лише недавно створені. Принаймні на підряди від Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської ОДА, рідної Підберезької сільської ради, а тепер вже і від ДП «Дороги Прикарпаття», брати Проціви можуть розраховувати завжди.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні