Це – перша відеозаявка про проєкт, що має на меті донести значимість шедеврів українського композитора Дмитра Бортнянського, які ніколи не звучали раніше.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
В тизері фрагментарно покажуть музику, яка звучатиме в п’яти майбутніх фільмах. Самі ж відеороботи зніматимуть в храмах різних областей України, пишуть Версії.
«Наш тизер – це перша відеозаявка про проєкт «Невідомий Бортнянський». Тут фрагментарно звучатимуть уривки концертів геніального композитора. Ключовими образами фільму будуть камертон (диригентський інструмент, який дає стрій, надає імпульс хорові) і також партитура концерту, з якої власне співатимуть хористи. Ці образи говоритимуть нам про те, що саме ми зможемо пізніше побачити в фільмах», – розповіла режисера проєкту Любов Терлецька.
Місцем для зйомки тизера обрали Архікатедральний Собор Воскресіння Христового в Івано-Франківську. Крім шедевральної, раніше невідомої хорової музики, глядачі зможуть познайомитись з головними героями проєкту, виконавцями композицій – хором «Воскресіння» та диригентом Володимиром Рудницьким. Побачити їхні емоції, бекстейджі репетицій і саме виконання невідомих раніше шедеврів композитора «золотої доби» української хорової музики Дмитра Бортнянського.
«В Івано-Франківську ніколи не було такого проєкту. Це перший тизер хорового проєкту в нашому місті. В цьому його унікальність. Все, що ми зараз робимо – створюємо нашу хорову і культурну традицію та вписуємо її в історію міста. У нас є духовне багатство. Але воно ніби в скрині, в тих віднайдених рукописах. Поки ми його не почуємо, не побачимо – воно не буде таким яскравим багатством. Тільки коли ми його співаємо, виконуємо; показуємо, що ми живемо мистецтвом, тоді воно розкривається. Наш проєкт націлений на те, щоб наша хорова ідентичність, яка має тисячолітню історію, вийшла на найвищий етап хорової музики», – додав продюсер проєкту Роман Дзунза.
За 30 років незалежності України це найбільший і найдорожчий проєкт в Івано-Франківську. Презентація п’яти музичних фільмів з шедеврами Дмитра Бортнянського відбудеться вже цієї осені.
Довідково: Дмитро Степанович Бортнянський (1751-1825) – український композитор, співак і диригент, автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, 35 хорових концертів, 11 двохорних концертів, херувимських та причасних творів. Українець обіймав посаду директора придворної капели в Петербурзі до кінця життя, а сама капела складалася на 80% з українців. Бортнянський був першим композитором в тогочасній Російській імперії, музичні твори якого почали виходити друком. Його професійна творчість вплинула на розвиток української музику на наступні 200 років.