Тут колись розбився німецький літак. Пілот вистрибнув з парашутом, виліз на найвищу скелю і два дні чекав на допомогу. Його ім’я було Rudolf Berdel.
Крім загиблого літака в с. Ріпне є ще красиві скелі, старі будівлі та маловідомий гірський водоспад. Місцева влада планує розвивати туризм. Встигніть, поки тут безлюдно, пише Правда.іф з посиланням на RDZS.
Від траси Долина – Калуш до с. Ріпне їхати 40 хв. Дорога проїзна для всіх авто, але є ями. Ось координати зручної точки щоб запаркуватися.
Від місця парковки до маловідомого водоспаду Підгуркало потрібно йти 15 хв. стежкою вздовж потічка. Туристи тут рідкість, то ж дорога ще не протоптана. Для походу візьміть відповідне взуття: трапляється болото. Ось координати водоспаду Підгуркало.
Ось як цей водоспад виглядає вживу:
Великим плюсом водоспаду Підгуркало є його фотогенічність. Він красивий як сам по собі, так і на селфі. Водоспад доступний з усіх сторін (навіть зверху), що дозволяє наробити багато цікавих фото.
Від водоспаду Підгуркало до скелі «Ріпненський камінь» йде лісова стежка, та ми ломитися напряму. По відстані тут менше кілометра, по часу – до 30 хв. підйому. На деревах, інколи, траплялися вказівники, але ж влоб швидше! Ось координати скель “Ріпненський камінь”.
Скеля «Ріпненський камінь» (висота 15м.) має потужну та дуже позитивну енергетику. На її вершечку стоїть статуя Матері Божої. Звідти відкриваються неймовірні краєвиди на навколишні гори та села.
Коло скель чисто та затишно, є дрова і місце для вогню. Води поблизу, на жаль, немає: аж внизу коло водоспаду.
Скелі, як і більшість подібних місць в Карпатах, вкриті малочитабельними написами. На диво добре проглядаються «Berdel Rudolf Pilot» і «21–VII-40». Перший напис «Berdel Rudolf Pilot» нанесений на верхню, плоску частину каменя. Він одразу кидається в очі.
В захищеній від дощу та сонця щілині попередній напис продубльовано і додано цифри- «21–VII-40». Очевидно що в людини, яка їх залишила, був час, інструмент та нагальна потреба це карбувати. Пілоту розходилося, аби його ім’я збереглося.
Нас зібралося дванадцять досвідчених пошуковців. Ми розділилися на групи і прочесали весь ліс навколо скелі. Від літака попався лише один кусок фарбованого алюмінію. Решта знахідок була по війні та лісорубству. Як на місце авіакатастрофи, це дуже мало деталей.
Не знайшовши уламків літака, ми спустилися в село та почали розпитувати місцевих мешканців. Перше, що нас вразило, так це навстіж відкриті хати. Одразу видно, що чужі тут – рідкість.
Вертаючись до літака: місцеві про нього чули, але ніхто нічого конкретно сказати не міг.
Це різко контрастувало з сусідніми селами Богрівка, Турівка та Луквиця. Там про літак чули всі і, навіть, могли показати місце падіння.
Вже вернувшись додому мене осінило: а чи не міг це бути той самий літак Ju-88 з Богрівки? Один пілот вистрибнув з парашутом та врятувався. А літак, потім, розбився об сусідній пагорб.
Здаватися в полон пілот не хотів. Тому він видерся на найвищу скелю та чекав порятунку. Щоб підтвердити або спростувати цю версію потрібно знайти номер літака з с. Богрівка та прізвища його екіпажу.
В Ріпне, крім водоспаду та скель, є ще красива дерев’яна церква і старі польські будинки. Колись село мало потужний нафтовий промисел та процвітало. Тут досі збереглися залишки майстерень, нафтові качалки і знаменитий стадіон на горі. Є що дивитися цілий день!
Сподобалося шукати загиблі літака? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб знати більше! Наприклад: