Відсутність даних або паперової підтримки стосовно технічних та якісних характеристик товару для закупівлі не може бути проґавленою.
Здатність до допущень помилок при поданні тендерних пропозицій є невід’ємною частиною роботи з закупівлями. Це можуть бути недоречності з боку учасника або неправильне розуміння певних умов тендерної документації, що призводить до неправильних документів або недопущення правильних.
Пункт 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, зазначених у Законі України «Про публічні закупівлі», пропонує можливість виправлення помилок протягом 90 днів з моменту припинення або скасування воєнного стану в Україні. Це є своєрідним шансом для виправлення виявлених неузгоджень.
Проте, не всі помилки можна виправити. Зокрема, відповідно до підпункту 2 пункту 43 Особливостей, під неузгодженістю в інформації та/або документах, наданих учасником процедури закупівлі, розуміється відсутність певної інформації та/або документів, подання яких передбачається тендерною документацією (за винятком випадків, коли не було надано гарантії тендерної пропозиції, якщо таке гарантію вимагав замовник, або відсутності інформації (та/або документів) про технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, запропонованого учасником процедури у його тендерній пропозиції).
Таким чином, неможливо виправити:
- відсутність гарантії тендерної пропозиції;
- відсутність або неповна інформація та/або документи щодо технічних та якісних характеристик об’єкта закупівлі, які представляються учасником процедури.
Справа з першою невідповідністю є досить простою. Непоправністю, що не підлягає виправленню, є конкретне відсутність документа – гарантії тендерної пропозиції.
Складніше визначити, що можна виправити, а що – ні, у разі відсутності документів чи інформації про технічні та якісні характеристики об’єкта закупівлі, які надаються учасником.
Приблизно можна сказати, що відсутність документів, що не містять інформації про технічні та якісні характеристики об’єкта закупівлі або не підтверджують їх відповідність, може бути виправлена. Однак потрібно дуже обережно ставитися до такого трактування. Важливо детально визначити, яку інформацію повинен містити документ і для яких цілей він потрібен.
Також відповідно до підпункту 2 пункту 43 Особливостей, невідповідність в інформації та/або документах, наданих учасником процедури закупівлі для відповідності технічним вимогам щодо предмета закупівлі, розглядаються як помилки, які не потребують виправлення, якщо це не призводить до зміни пропозиції, запропонованої учасником процедури у його тендерній пропозиції, щодо найменування товару, марки, моделі та іншого.
Застосування цієї норми ще більш складне, оскільки виправлення невідповідності у технічних вимогах може змінити пропозицію. За моїм власним досвідом, пройшовши значний обсяг рішень Антимонопольного комітету України, я ніколи не зустрів ситуації, де орган оскарження допускав можливість виправлення невідповідностей у інформації щодо технічних та якісних характеристик з урахуванням цієї норми.
Компанія Електронні закупівлі надає послуги по участі в тендерах і державні закупівлі для Постачальників та Замовників в розумінні Закону України «Про державні закупівлі».
Компанія Електронні закупівлі надає послуги супроводження скарг в Антимонопольний комітет в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі».
Фахівці нададуть Вам допомогу в наступних питаннях:
• Скарга на положення ТД ;
• Скарга на рішення Замовника;
• Позов до суду;
• Скарга до ОС;
• Оскарження будь-яких порушень в Антімонопольному комітеті України.