-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Новий громадський транспорт Франківська: Ніби уже є, але досі ще немає

-Реклама-spot_img
spot_img
Спливає 2018 рік, який у Івано-Франківську оголосили роком громадського транспорту. За цей час міська влада провела тендери на закупівлю 24 нових автобусів та 29 нових тролейбусів великого класу з низькою підлогою, пристосованих для перевезення маломобільних груп населення, і мала намір до кінця року придбати ще 17 вживаних зчленованих тролейбусів надвеликого класу. Але на маршрутах їх досі нема.
Результат пошуку зображень за запитом "маршрут №27 івано-франківськ"

Концерн «Богдан» уже двічі переносив дату поставки містові першої партії з 12 автобусів. 29 нових тролейбусів Білоруський «Білкомунмаш», який став переможцем у відповідному тендері, має доставити до Івано-Франківська до квітня наступного року, а тендер на придбання вживаних тролейбусів-гармошок оголошують лише зараз і то не на 17, а всього на чотири одиниці рухомого складу. Тим часом у місті з маршрутів продовжують зникати автобуси приватних перевізників, які перед міською владою вкотре ставлять питання про підвищення тарифів на проїзд, пише Західний кур’єр.

Начальник міського управління транспорту і зв’язку Олег Ганчак каже, що у місті уже перестали функціонувати автобусні маршрути №№ 34а «вул. Тичини – вул. Потічна», 41 «м-н «Каскад» – онкодиспансер», 46 «АС-4 –АС-3». Ще раніше перевізники відмовились від обслуговування маршрутів №№ 45 «м-н «Каскад» – онкодиспансер», 49 «АС-2 – вул. Петлюри», 50 «Онкодиспансер – Обласна лікарня». 15 листопада мав відбутися конкурс на обслуговування маршруту № 40 «м-н «Каскад» – АС-3», але ніхто з перевізників не забажав взяти у ньому участь. Проблемною залишається робота маршрутів №№ 26 «Вокзал – вул. Довженка», 26а «вул. Микитинецька – АС-2», 37 «м-н «Каскад» – с.Драгомирчани» та № 37к «с. Крихівці – Вокзал». Загалом, за недотримання умов договорів і режиму роботи автобусних маршрутів на приватних перевізників з початку року управління транспорту і зв’язку склало 150 актів і оштрафувало їх на загальну суму 130 тисяч гривень. Якщо до кінця року хтось із перевізників не оплатить більше трьох накладених на них штрафів, тоді можна буде ставити питання про розірвання з ними договорів на обслуговування маршрутів.

Водночас приватні перевізники перед міською владою зараз знову ставлять питання про підвищення тарифів на проїзд. На скільки – офіційно не повідомляється. За деякою інформацією, до семи гривень. До речі, у сусідньому Львові перевізники домагаються підвищення тарифу до дев’яти гривень, а у Тернополі, де це вже зробили, після протестів містян з перекриттям доріг, міська влада була змушена повернути тарифи до попереднього рівня. Після цього тамтешні перевізники заявили, що навіть не матимуть за що заправляти автобуси і вони просто не виїжджатимуть на маршрути. Івано-Франківська ж влада, принаймні до нового року, підвищувати тарифи на перевезення начебто не збирається. Але проблему, яка назріває у забезпеченні пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах, найближчим часом вирішувати їй таки доведеться. За словами О.Ганчака, мова йде про три основні варіанти: передбачити у міському бюджеті на наступний рік кошти хоча б на часткову компенсацію приватним перевізникам перевезень пільгових категорій пасажирів, якнайшвидше впровадження електронного квитка і пришвидшення поставки до міста 24 уже придбаних нових автобусів, а також подальший розвиток комунального пасажирського транспорту. «Інакше наступного року ми будемо мати дуже неприємну ситуацію», – констатує він.

- РЕКЛАМА-

«Це складне питання і проблема усіх міст України, – каже міський голова Руслан  Марцінків. – Треба думати, як з неї виходити, бо частина маршрутів і справді може зникнути. Де можемо, будемо перекривати комунальним транспортом. Що з того, що ми купили 24 нові автобуси, якщо концерн «Богдан» уже двічі переносив терміни їх поставки? Дуже сподіваємося, що з наступного тижня перші з 12 автобусів, які мали у нас бути ще до кінця серпня, уже почнуть прибувати до міста, а до кінця року «Богдан» поставить нам усі 24». За словами міського голови, перші нові комунальні автобуси обслуговуватимуть маршрути до Онкодиспансеру і села Крихівці. А на яких маршрутах працюватимуть решта – вирішуватимуть згодом, з огляду на ситуацію з роботою маршрутів, які обслуговують приватні перевізники. Також мер доручив керівникові управління транспорту і зв’язку пришвидшити оголошення тендера на придбання чотирьох вживаних зчленованих тролейбусів і анонсував підвищення з нового року тарифу на проїзд у тролейбусах принаймні на одну гривню.

«Дві гривні за проїзд у тролейбусі – це уже дуже мало. З нового року тариф треба підвищити хоча б на гривню, щоб підвищити рентабельність «Електроавтотрансу», – зазначив Р. Марцінків.

Про необхідність розвитку комунального громадського транспорту в Івано-Франківську говорять уже давно. І завжди ці розмови породжували вимоги приватних перевізників збільшити тариф на проїзд у «маршрутках». Але від розмов до реальних кроків у цьому напрямі міська влада дійшла лише два роки тому, відколи місто придбало 17 вживаних тролейбусів, 15 з яких – так звані «гармошки». У лютому 2017 року «Електроавтотранс» оголосив перший тендер на придбання чотирьох нових автобусів великого класу. Але у квітні закупівлю довелось скасувати, бо система автоматично перевела її у статус «передкваліфікації» і не дала можливості редагування для виконання рішення антимонопольного комітету. Згодом ті чотири автобуси «Богдан», які на заводі уже почали виготовляти, продали у Суми. У вересні 2017 знову оголосили тендер, але уже на придбання шести автобусів, які з 10 травня цього року почали обслуговувати маршрут № 27 «м-н «Каскад» – вул. Пулюя».

У лютому 2018 року «Електроавтотранс» оголосив тендер на придбання ще 24 нових автобусів великого класу. Його переможцем у травні визнали АК «Богдан Моторз». Тоді планували, що перша партія з 12 автобусів до Івано-Франківська надійде до кінця серпня, а ще 12 – до 20 грудня. Однак не склалося. Наприкінці серпня міський голова повідомив, що кузови автобусів на заводі пофарбували з браком і їх треба перефарбовувати. Пізніше з’явилась інформація, що «Богдан» просто не встиг їх виготовити, а у міста тоді виникли труднощі з оплатою першої партії автобусів. Згодом з’ясувалося, що з кузовів автобусів для Івано-Франківська завод зробив… тролейбуси для Кременчука. Тож першу партію нових автобусів, яких у місті чекали до  кінця серпня, а потім – до 1 листопада,  чекають ще й досі. «Чекаємо з дня на день, що «Богдан» виконає цей контракт і поставить нам перші 12 автобусів, – каже Р. Марцінків,  – а також шукаємо альтернативу, бо, як бачимо, не завжди український виробник свої зобов’язання виконує вчасно. Навіть з керівником «Електроавтотрансу» їздили в Туреччину дивитися на автобуси, які за ціною трохи дорожчі, але й якісніші». Адже, як стало відомо, міська влада зараз розглядає можливість оголошення тендера на придбання ще 10 нових автобусів.

Додамо, що у січні Івано-Франківська міська рада затвердила програму розвитку комунального транспорту на 2018-22 роки. Відповідно до неї, впродовж п’яти років КП «Електроавтотранс» планують придбати загалом 140 одиниць рухомого складу. Серед них – 80 тролейбусів (40 нових та 35 вживаних) і 60 автобусів для відкриття ще п’яти нових комунальних автобусних маршрутів. Кількість тролейбусних маршрутів за час реалізації програми мала б збільшитись з шести теперішніх до 12, для чого у місті планують побудувати 84 кілометри тролейбусних ліній.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

8 КОМЕНТАРІ

  1. Давно пора викинути перевізників приватних з міста, але якщо вони ще їздять значить марципану взятку занесли, тих коритів від кориди не потрібно в місті.

  2. Дайте Марцінківу спокій. Вони і так роблять більше ніж можуть. Слава Свободі що лошить рогулів на дідьком даній території.

  3. З таким колгоспним транспортом 30 річні автобуси і тролейбуси, котрий на місто не вистачає і возять людей як шпроти в банці, то нема змісту за нього взагалі брати гроші за проїзд

  4. 2 грн. В тролейбусі можна вже і не платити бо то і так як задурно.

    • Ціни 2 гривні на проїзд уже давно немає – водії вимагають 5 гривень, скасовано пільги на проїзд для інвалідів і пенсіонерів немешканцям міста, тобто відбувається дискредитація сільського населення Івано-Франківської області. Ось так

  5. А ще скоро настане кінець комунальному транспорту з такими цінами, і там шофером сам марцінків піде халявщиків пенсіонерів возити.

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні