Руслан Коцаба, якого звинувачують у держзраді, зміг виїхати з України на підставі того, що супроводжував свою матір з інвалідністю.
Про це свідчать надані Коцабою під час перетину кордону медичні документи, номери яких опинилися у розпорядженні видання “Наші гроші. Львів”, повідомляє Правда ІФ
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
56-річний Руслан Коцаба перетнув український кордон зі Словаччиною 24 серпня минулого року через пункт пропуску в Малому Березному на Закарпатті. Зазначимо, що українським чоловікам віком до 60 років на час дії воєнного стану заборонений виїзд з країни, проте є певні винятки – зокрема, і для тих, хто супроводжує людей з важкою формою інвалідності.
Раніше Держприкордонслужба у відповідь на запит “Суспільного” відмовилася повідомити, яким чином і коли Руслан Коцаба перетнув кордон, посилаючись на те, що це інформація з обмеженим доступом.
Зараз Коцаба перебуває у США за програмою “Єднання заради України”, запровадженої для допомоги українським біженцям. Про це Коломийському міськрайонному суду, де розглядають справу Коцаби за звинуваченням у держзраді, повідомила його адвокатка Світлана Новицька. За її словами, американську візу Коцаба отримав у жовтні 2022 року і він має намір оформити статус політичного біженця. При цьому у США Руслан Коцаба продовжує поширювати проросійські наративи.
Прокурор Івано-Франківської обласної прокуратури Олексій Безрукий заявив, що на наступному засіданні суду у Коломиї, обвинувачення клопотатиме про оголошення Руслана Коцаби у розшук і його арешт. «Раніше йому уже обирали запобіжний захід тримання під вартою, але апеляційний суд його скасував. В подальшому обвинувачений з’являвся на засідання і не порушував встановлених правил, а тому підстав для обрання нового запобіжного заходу не було», – пояснив Олексій Безрукий.
Нагадаємо, Руслана Коцабу затримали у лютому 2015 року в Івано-Франківську через відеозвернення, у якому закликав бойкотувати мобілізацію. У 2016-му суд першої інстанції визнав його винним у перешкоджанні ЗСУ і присудив три з половиною роки позбавлення волі. Оскільки йому зарахували час проведений у СІЗО, то Коцаба мав провести провести у в’язниці рік. В подальшому вирок скасувала апеляція, натомість у 2017-му касаційний суд відправив справу на повторний розгляд.
Таким чином справа потрапила до Долинського районного суду на Івано-Франківщині, який повернув обвинувальний акт прокурору через брак доказів. Прокуратура оскаржила справу в апеляції і в 2019 році обвинувальний акт передали на розгляд Коломийському міськрайонному суду.