Очільник Косова розповів, що буде замість п'яти сміттєпереробних заводів на Прикарпатті
Диван на коліщатках в темній вітальні

Очільник Косова розповів, що буде замість п’яти сміттєпереробних заводів на Прикарпатті

Автор: Світлана Якимчук
27/11/2023 15:56
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Міський голова Косова Юрій Плосконос прокоментував новину про будівництво п’яти сміттєпереробних заводів, яку нещодавно поширили ЗМІ з посилання на голову Івано-Франківської ОВА Світлану Онищук.

Про це на Facebook-сторінці написав міський голова Косова Юрій Плосконос, передає Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

«Отже, в результаті перемовин, які тривали більше року, підписано Меморандум між міністерством екології, департаментом екології ОДА і головами 5 громад. Меморандум передбачає дії,які покликані вирішити проблему з накопиченням і утилізацією Твердих Побутових Відходів(ТПВ) на території області. Тепер до суті: ніяких ЗАВОДІВ не буде. Передбачається на території 4 громад збудувати УМ-1. Це об’єкт, на якій буде завозитись ТПВ, на ньому стоятиме сортувальна лінія. Буде відсортовуватись ПЕТ пляшка, пластик, скло, метал, картон. Все це буде упаковуватись і продаватись для повторної переробки. З сировини, яка не піде на повторну переробку – гума, дерево,деякі фракції пластику,паперу – буде вироблятись RDF паливо. Тобто вони будуть висушуватись, перемелюватись, упаковуватись. З органіки буде вироблятись біогаз в біогазовій установці,вироблений газ поступатиме в мережу і далі до споживачів. Інертна маса, яка залишатиметься в результаті розкладання органіки буде використовуватись на рекультивацію існуючих сміттєзвалищ. В одній з громад стоятиме УМ-2, який крім перечислених функцій буде спалювати RDF паливо, отримане тепло буде використовуватись або на виробництво електроенергії, або для нагрівання житла централізованою системою опалення», – написав Ю.Плосконос на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Тепер простими словами до економічної моделі. Кожна з перечислених громад має створити комунальне підприємство, яке буде займатись даною діяльністю, або доручити цю роботу вже існуючому. Цим п’яти підприємствам буде належати 51% діяльності. Решту 49% належатиме приватному інвестору. Який має залучити кошти для будівництва цих п’яти об’єктів. Прибуток від отриманої вторсировини,виробленого біогазу,виробленого тепла чи електроенергії має ділитись пропорційно. Тобто отих 51% має ділитись між 5 комунальними підприємствами в залежності від частки виробленого і проданого газу, вторсировини, палива. Запропонована модель поводження з ТПВ має дати змогу кардинально покращити екологічну ситуацію в області,припинити накопичення ТПВ на полігонах і позбутись з часом існуючих полігонів», – зазначив мер.