Офіцер десантно-штурмових військ з Івано-Франківська захистив докторську дисертацію
Диван на коліщатках в темній вітальні

Офіцер десантно-штурмових військ з Івано-Франківська захистив докторську дисертацію

Автор: Петро Якимчук
11/12/2024 18:17
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

У вівторок, 10 грудня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся захист докторської дисертації за спеціальністю «Дитяча хірургія». Діючий військовослужбовець, лейтенант іванофранківець Олег Курташ успішно захистив дисертацію на тему «Сучасна тактика і методи хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга у дітей різних вікових груп із урахуванням локалізації та протяжності агангліозу».

Дослідження присвячене актуальнім проблемам діагностики та пошуку нових методів хірургічного лікування хвороби Гіршпрунга (ХГ), передає Правда ІФ з посиланням на пресцентр НМУ ім. О.О.Богомольця

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі під головуванням проректора з наукової роботи та інновацій НМУ імені О.О. Богомольця, професора Сергія Земскова. Захист дисертації мав характер відкритої наукової дискусії, у якій взяли участь члени спеціалізованої вченої ради та опоненти докторанта. Вчені відзначили, що на підставі аналізу результатів, отриманих під час виконання роботи, Олег Курташ розробив алгоритм обстеження дітей з ХГ, що сприяло більш ранньому виявленню цієї патології та оцінці ступеня важкості пацієнта.

Хвороба Гіршпрунга – складна вада розвитку кишечника, яка характеризується відсутністю м’язових та підслизових нервових сплетень в певному відрізку стінки кишки, що призводить до утруднення випорожнення. Частота цієї аномалії у світі за останні роки зросла в 15 раз, чому значно посприяла інтенсифікація ранньої діагностики.

Дисертантом запропоновано диференційний підхід у тактиці хірургічного лікування ХГ у дітей різних вікових груп, який охоплює всі ланки процесу лікування – від спеціалізованої передопераційної підготовки, вибору етапності, способу хірургічної корекції до профілактики післяопераційних ускладнень, що забезпечує значне покращення результатів лікування юних пацієнтів. Завдяки чому на 2 тижні скорочується час перебування пацієнтів у клініці після радикальної операції, значно знижується частота післяопераційних ускладнень і досягаються успішні або задовільні функціональні результати лікування у 99,40% випадків.

Дисертантом вперше запропонований варіант операції з формуванням функціонально вигідного тонко-тонкокишкового резервуару (хірургічно створена конструкція) після тотальної колектомії у дітей з агангліозом. Розроблено та удосконалено варіанти реконструктивно-пластичних операцій з відновлення прохідності при різних рівнях субтотальної резекції ободової кишки (хірургічна процедура, при якій видаляється значна частина органу), оцінюючи анатомо-фізіологічні особливості у дітей різних вікових груп із урахуванням локалізації та протяжності агангліозу (патологічний стан, який характеризується відсутністю або недостатньою кількістю нервових вузлів у певних ділянках організму).

З огляду на актуальність проблеми, розроблені Олегом Курташом підходи щодо діагностики та способів лікування ХГ у дітей різних вікових груп вже впроваджені в практику роботи спеціалізованих хірургічних відділень дитячих лікувальних установ України. Окрім того, основні теоретичні положення дисертаційної роботи включені в цикл лекцій і практичних занять на кафедрах дитячої хірургії українських закладів вищої медичної освіти, курсах післядипломної освіти та вдосконалення. Матеріали дисертації використані в написанні 2 підручників та 5 навчальних посібників для здобувачів освіти.

Спеціалізована вчена рада ухвалила рішення присудити Олегу Курташу науковий ступінь доктора медичних наук.

Щиро вітаємо вченого, який зробив значний внесок у розвиток української хірургії та має особливі заслуги перед Батьківщиною!