Олег Псюк розповів про створення Kalush Orchestra ФОТО та ВІДЕО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Олег Псюк розповів про створення Kalush Orchestra ФОТО та ВІДЕО

Автор: Влада Гнатів
31/01/2022 21:18
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама

Наприкінці грудня 2021 року раптово з’явився гурт Kalush Orchestra і випустив перше відео. З того часу новин від колективу майже не було, сторінок у соцмережах він не має, пише Слух.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Уже в новому році Kalush Orchestra стали фіналістами Нацвідбору на «Євробачення-2022» та знову привернули до себе увагу. Але ми помітили, що аудиторія (та й ми, чесно кажучи, теж) особливо не розрізняє два гурти: музика схожа, склад учасників — майже ідентичний. Навіть після оголошення фіналістів Нацвідбору на сторінці KALUSH в інстаграмі в публікації про це назва колективу не була згадана.

Щоб нарешті розібратися в природі Kalush Orchestra, ми попросили фронтмена Олега Псюка відповісти на кілька запитань.

Про те, як і коли утворився гурт

— У своїй творчості я люблю експериментувати. Від цього я отримую нереальний кайф та задоволення, коли вдається себе реалізувати у нових жанрах. В один із таких поривів, під час роботи на студії, прийшла ідея поєднати у живому виконанні декілька інструментів одночасно. Коли почали реалізовувати ідею, то навіть мурахи бігли у самого колективу від того, наскільки круто звучать перші треки.

Про склад учасників

— Обидва гурти існують паралельно й мають спільних учасників. У складі KALUSH Orchestra до мене (Олега Псюка, вокал, тексти), Килиммена (діджей) і Джонні Дивного (бек-вокал) додалися мультиінструменталісти Тимофій Музичук і Віталій Дужик. Ще один музикант Ігор Діденчук грав у KALUSH із самого початку, а тепер фокусуватиметься на оркестрі.

Про зони відповідальності учасників

— Це завжди спільна робота. Наші ранки починаються о сьомій годині з робочих зібрань, де ми обговорюємо нові треки, експериментуємо з текстами, звучаннями.

Про принципову різницю між KALUSH і Kalush Orchestra

— Kalush Orchestra — це винятково живе виконання, акцент на реп із фольклорними мотивами та українську автентику.

Про причини появи гурту

— Хочеться показати якомога більшій кількості людей, особливо молоді, як може звучати український фольклор у сучасній інтерпретації гурту KALUSH. Молоде покоління зараз здебільшого вважає, що якщо фольклор, то це щось старе і немодне. Наша задача — довести, що все залежить від грамотної подачі та таланту виконавців.

Про проблеми зі сприйняттям аудиторією двох колективів

— Для нас важливо ділитися своєю творчістю, експериментувати, робити музику, яка нам подобається, а також знаходити однодумців. Той, хто дійсно цікавиться нашою творчістю і слідкує за новинами гурту, думаю, зможуть розділити у своїй свідомості дані про ці два гурти.

Про те, чому Kalush Orchestra ніяк не проявляється у соцмережах

— Гурту менше двох місяців. Це новий колектив, який тільки починає набирати обертів. Банально: у зв’язку зі щільним гастрольним графіком, підготовкою до Нацвідбору, ми поки що не акцентували свої увагу та час на створенні окремих соцмереж для гурту KALUSH Orchestra.

Про амбіції рухатися в Європу

— Якщо глянути наш концертний графік на найближчі тижні, то можна помітити, що ми вже рухаємося в цьому напрямку в складі KALUSH. Щодо KALUSH Orchestra — так склалося, що за кордоном цінують і люблять український фольклор, а KALUSH ORCHESTRA якраз акцентує увагу на фольклорі у своїх треках. У разі перемоги в Нацвідборі на «Євробачення-2022» ми всі разом зможемо спостерігати, наскільки цей рух буде швидким і як сприймають європейці наші треки.

Про мотивацію взяти участь у Нацвідборі

— Як і у кожному музичному конкурсі, всі учасники беруть участь, щоб отримати новий досвід, позмагатися, поборотися за перше місце. А нащо нам перемога? За всю історію «Євробачення» ми не чули, щоб гурти, які читають реп, перемагали. Ми хочемо зруйнувати ці канони та показати, що реп у поєднанні з українським фольклором — це круто.