Олександр Левицький: " Моя найголовніша ціль - це бути ефективнішим, ніж вчора"
Диван на коліщатках в темній вітальні

Олександр Левицький: ” Моя найголовніша ціль – це бути ефективнішим, ніж вчора”

Автор: Ігор Василик
07/10/2021 08:02
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Інформаційний ресурс Правда.іф продовжує серію інтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розкажемо про основні завдання та цілі, їх сфери керування та допоможемо розібратися франківчанам за що відповідає кожен заступник міського голови.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Сьогодні ми знайомимо із заступником міського голови – Левицьким Олександром Михайловичем.

Олександре Михайловичу, яку сферу питань Ви куруєте?

– Відповідно до моїх посадових обов’язків, я координую та спрямовую діяльність Департаменту молодіжної політики та спорту, Департаменту соціальної політики, Управління охорони здоров’я, Служби у справах дітей, Міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

Які основні завдання Ви виконуєте працюючи на цій посаді?

– Основні завдання, які я виконую на посаді заступника міського голови – це в першу чергу координація діяльності Департаментів, організація та взаємодія роботи підрозділів.

Якщо говорити про окремі пункти та завдання, то у кожній сфері, які я курую є цілий ряд завдань.

У сфері Управління охорони здоров’я на даний момент ми не надаємо первинну медичну допомогу на території мікрорайону Пасічна. Усі мешканці Пасічної  мають укладені декларації з лікарями, які працюють в центральній частині міста або у іншому мікрорайоні. Зараз завершили виготовлення ПКД та пройшли експертизу для капітального ремонту приміщення, яке належить Івано-Франківській міській територіальній громаді, в якому мешканці Пасічної незадовго матимуть можливість отримати первинну медичну допомогу від міських муніципальних закладів охорони здоров’я на території мікрорайону.

Ще одне важливе завдання у сфері Управління охорони здоров’я – це ремонт педіатричного відділення №7 по вулиці Галицькій у мікрорайоні Пасічна. Хочу зазначити, що значну частину коштів для фінансування цієї потреби залучили депутати обласної ради Ігор Шевчук та Ігор Дебенко. Нові ремонти та осучаснення педіатричних відділень – це важливо та принципово для нас.

Що стосується Департаменту соціальної політики, то ми розуміємо, що в нас додалася значна кількість населених пунктів в сільській місцевості і ми повинні робити доступнішим отримання адміністративних послуг, у тому числі послуг соціального характеру.

Разом із міським головою погодили ідею відокремлювати можливість надання адміністративних послуг соціального характеру від загального обсягу адміністративних послуг. Тобто, бізнесмени та приватні підприємці, які мають потреби в адміністративних послугах для здійснення своєї діяльності, не займатимуть час адміністраторів, фахівців та приміщення. Тим самим для людей, які потребують пільг, субсидій, лікування, перебувають у скрутному становищі, буде належний доступ для реалізації своїх прав. Ми плануємо відокремити ці дві групи людей та дати їм можливість отримати швидко та якісно послуги. На даний момент тривають пошуки приміщення, яке буде мати зручне розташування.

У сфері моєї відповідальності напрямок гуманного і небайдужого ставлення до потреб людей, які перебувають у різних скрутних становищах. Ми відкрили Центр для надання допомоги особам, які перебувають у безпорадному стані. Це люди, які можуть вчиняти спроби суїциду, перебувають у важкому стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Завдяки центру, ми хочемо захистити наших медиків, тому що люди, які перебувають у стані алкогольного сп’яніння у закладах охорони здоров’я, часто поводяться різко та агресивно. Така поведінка завдає шкоди пацієнтам та працівникам закладу охорони здоров’я. Ми захищаємо медиків та пацієнтів, але й одночасно не залишаємо цих людей у біді, тому що частина з них може загинути через неспроможність забезпечити себе та безпеку свого життя у такому стані.

Ще одне наше завдання – це створення притулку для надання допомоги особам, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Згідно вимог законодавства України та Всесвітніх організацій, ми не повинні розголошувати адресу закладу. Хочемо повідомити, що ми вже знайшли якісне та придатне приміщення і готуємося розпочати роботу. Ми сподіваємося, що коли центр розпочне свою роботу, то особи, які скористаються послугами притулку, не будуть розповсюджувати жодну інформацію і це місце залишиться безпечним.

Незабаром очікуємо відкриття малого групового будинку у селі Братківці Івано-Франківської міської територіальної громади. Малий груповий будинок – це центр для жінок і матерів, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Якщо говорити не про фізичні цілі та завдання, то наша мета –  покращити сервісну складову своєї роботи.

– З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?

Мій напрям – це Департамент молодіжної політики та спорту, Департамент соціальної політики, Управління охорони здоров’я, Служба у справах дітей, Міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. Громадяни можуть звертатися із будь-якими питаннями чи проблемами, які стосуються саме моєї компетенції. До прикладу, на особистих прийомах найчастіше до мене звертаються з такими питаннями:

– надання матеріальної допомоги;

– надання коштів на лікування;

– врегулювання питань захисту особистих прав;

– та інші.

Я раджу звертатися до мене з проблемами після того, як ви взаємодіяли та зверталися до фахівців Департаментів. Працівники галузей зможуть детальніше та точніше пояснити, чи можливе вирішення вашої проблеми. Якщо питання конфліктне та суперечливе, стосується кількох Департаментів або необхідно координувати кілька підрозділів, тоді я долучаюся до вирішення проблеми.

– Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до Вас звертаються?

Алгоритм вирішення проблеми залежить від характеру звернення. Основна маса звернень стосується надання матеріальної допомоги, тож в нас є положення і порядок дій в залежності до якої категорії осіб належить заявник. Вирішивши до якої пільгової категорії належить заявник ми зможемо розробити алгоритм вирішення даного питання.

– Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?

Моя найголовніша ціль працюючи на посаді заступника міського голови – це бути ефективнішим, ніж вчора. Я хочу бути задоволеним, що маю більше позитивних заслуг та був корисним для Івано-Франківської міської територіальної громади. Не усі мешканці можуть потребувати мою роботу або оцінити її одразу, але важливо залишатися корисним. Це моя щоденна ціль.

– Яка ваша «програма» максимум на посаді заступника міського голови?

“Програма” максимум на посаді заступника міського голови – працювати так, щоб було менше невдоволених мешканців, менше докорів, скарг та претензій. Не можливо догодити кожному, тож докори будуть, але їх повинно ставати менше. Ми повинні вирішувати більше проблем конкретних людей. Допомогти кожному майже нереально, але я хочу, щоб ми могли приймати інституційні та організаційні рішення, які зможуть вирішити цілу ланку проблеми.

До прикладу, ситуація з електронними листками непрацездатності. Я впевнений, що у Івано-Франківську лікарняні дуже давно не продаються, так як це було раніше. Можливо існують випадки, коли хтось вчиняє протиправні дії, щоб отримати листок непрацездатності, але я впевнений, що причин для докорів та обурення з цього приводу в Івано-Франківську набагато менше.

Існують  багатодітні родини, де батьки не були розлучені, а просто не одружувалися, проте вони вдаються до хитрощів та оформлюють матеріальну допомогу, як матері-одиначки та отримують кошти з бюджету. До прикладу, з ними по сусідству живе родина із чотирма дітьми, але не отримують матеріальну допомогу, тому що живуть чесно і не оформляють собі фіктивних статусів.

Я б хотів, щоб ми робили неможливими такі «хитрощі». Завдяки цьому громадяни стали б законослухняними та не порушували  права тих, хто не шукає допомоги саме у такий спосіб.

Я проти механічного закручування гайок, але я точно проти , щоб хтось зловживав, будучи в однакових умовах тільки за рахунок того, що хтось живе чесно.

 –Яку користь від Вашої роботи отримає місто та його мешканці?

– Працюючи на посаді заступника міського голови, я дію старанно та чесно. Я впевнений, що свою роботу якісно виконують усі колективи підрозділів. Наша чесна та якісна праця дасть результат та ефект у Івано-Франківській міській територіальній громаді.

Я пишаюся, що у нашому місті існує така послуга, як “Соціальне таксі” та використовується чесно та за призначенням. Усі, хто потребує може скористатися цією послугою. Буває, що кільком людям необхідно одночасно скористуватися послугами таксі, але ми намагаємося узгодити графік так, щоб було зручно кожному. Хочемо повідомити, що ми вже маємо друге авто для послуги “Соціальне таксі”.

Незабаром буде звіт заступників міського голови на засіданні виконавчого комітету, де ми підіб’ємо підсумки роботи. Я б не хотів записувати тільки собі певні заслуги, тому що це все колективна робота.

– Щоб Ви хотіли зробити для міста, але це не входить у Вашу компетенцію?

Мені хотілося б з користю використати місце на Площі Соборності перед “Білим Домом”. Я б хотів, щоб на площі з’явився патріотичний, мобілізуючий, надихаючий, сучасний та знаковий пам’ятник, який буде пов’язаний з державністю та національною ідентичністю. Проте, це повинна бути така споруда, яка стане не тільки окрасою нашого міста, але й корисним та сучасним місцем безпечного дозвілля для наших місцевих скейтерів, ролерів та велосипедистів.

-Дякую за розмову!

Нагадаємо Михайло Смушак: «Наша мета – щоб Івано-Франківськ асоціювався із сучасним європейським урбаністично розвиненим містом»