16 вересня в Івано-Франківській області поблизу села Вороненка стався вибух, коли туристи розпалювали вогонь. Внаслідок трагедії двоє людей загинули, ще четверо – дістали поранення.
Туристи пізно ввечері розпалили багаття в горах, підкидали у вогонь хмиз і там щось рвонуло. За попередньою інформацією поліції, вибухнув снаряд, який пролежав у землі кілька десятиріч, пише “ТСН”.
Одразу чотирьох туристок нині рятують в обласній лікарні Івано-Франківська. Потерпілу, яка була у найтяжчому стані, вже прооперували, за її життя боролися одразу кілька бригад медиків. Стан ще трьох жінок, які підірвалися на горі, середньої тяжкості, втім ускладнений травматичним шоком. У жінок чисельні вибухові травми: опіки, різано-колоті рани, контузія.
Турист, який в момент вибуху був відійшов по дрова розповів, що операція в його дружини тривала шість годин.
«Лікарі (герої!!!) склали руку з того деформованого матеріалу, який до того називався рукою. Як рука буде себе вести і чи приживеться поки неясно. На одне око повинна бачити. На інше на жаль вже ні… Найближчі дві доби мали б показати чи Маринка з цим всім справиться», – повідомив Орест Малиш.
“В одної пацієнтки є загроза життю. Але ми думаємо, що все буде добре. В інших загрози життю немає”, – каже завідувачка відділення невідкладної допомоги обласної клінічної лікарні Іванна Васкул.
У гори туристична група з Коломийського району вирушила вранці. Усі були добре знайомі між собою: загалом 12 молодих людей, серед них іноземець та двоє маленьких дітей. На ночівлю зупинились на полонині Григорів, що на горі Кукол. Розклали намети та розпалили багаття. Згодом рятувальникам розкажуть: саме на місці, де грілась попередня група. Кілька годин спокійно грілися, підкидали дрова. І раптом – вибух. Загинули ті, хто сидів найближче до багаття – це 2 чоловіків, їм було 29 та 36 років. Спочатку в поліції розглядали кілька версій вибуху.
Саме у цьому місці, кажуть історики, колись тривали запеклі бої. Під час Першої світової – Брусилівський прорив росіян проти австро-угорських та німецьких військ. А у Другій світовій – там була оборонна лінія Арпада угорців проти Червоної Армії.
Цілу ніч потерпілих туристів доправляли до швидких. Адже до полонини, де вибухнуло, дістатися непросто. Від найближчого села Вороненка – кілометрів 10 гірським шляхом
Мешканці навколишніх сіл, коли дізналися про трагедію, діставались туди квадроциклами та всюдиходами. Саме вони доправили туристам марлю та бинти: ті себе перев’язали і таким чином попередили смертельну крововтрату.
1honeymoon