На базі Івано-Франківського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою” відбувся онлайн-семінар, який був присвячений організації діловодства в органах місцевого самоврядування. Його учасниками стало близько 50 посадових осіб ОМС, керуючих справами, діловодів, працівники архівних відділів громад тощо.
Про це інформує Івано-Франківський регіональний офіс.
Захід був покликаний ознайомити учасників із нормами чинного законодавства, що регламентують ведення діловодства в органах місцевого самоврядування, надати інформацію учасникам вебінару, яка допоможе оптимізації процесів поводження з документами у місцевих радах та сприяти підвищенню компетентності працівників органів місцевого самоврядування у питаннях обігу інформації.
Керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк зауважив. що Програма “U-LEAD з Європою” допомагає представниками громад ставати професійнішими та кращими.
“Тема заходу – украй актуальна, адже з цією роботою у громадах стикаються щодня, проте вона – не завжди помітна, адже йдеться про такий собі “бек-офіс у тилу”, який разом з тим є дуже важливим для життєдіяльності громади”, – підкреслив експерт.
“Діловодство – це досить значний пласт роботи в системі органів місцевого самоврядування”, – підкреслив основний спікер на заході, Леонід Жовтило, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Кіровоградського регіонального офісу.
У своєму виступі експерт детально торкнувся організації служби діловодства в органах місцевого самоврядування, документування управлінської інформації, організації документообігу та виконання документів, систематизації та зберігання документів, експертизи цінності документів, комплектування архіву та роботі зі зверненнями громадян в органах місцевого самоврядування.
Приміром, радник наголосив на важливості оформлення бланків у громадах, адже у кожного підпису чи герба є своє уніфіковане розміщення. Також важливо коректно оформлювати розпорядчі документи та застосовувати гербові печатки.
“Це – “обличчя” вашої громади. Адже, від коректно оформлених документів залежатиме ставлення до вас інших структур, з якими ви будете спілкуватися”, – резюмував радник.
Довідково:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.