«Українські гори – це не тільки гори, це сотні тисяч людей, які проживають у гірській місцевості з їх потребами у якісних і доступних послугах медицини, освіти, в комунальних послугах, потребами самореалізації. А ще це величезний туристичний та рекреаційний потенціал. Особливості гірських територій вимагають комплексної державної політики щодо їх розвитку і створення сприятливих умов для життєдіяльності. Така політика не твориться у кабінетній тиші. Тому держава спільно з гірськими регіонами має напрацювати модель розвитку гірських територій, врахувавши економічне, соціальне спрямування та напрямок розбудови транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, екології. Цікаві ідеї і проектні рішення, очікую, будуть озвучені на Карпатському Форумі», – зазначив Геннадій Зубко.
Раніше перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода заявляв, що проблематику гірських територій частково здатна подолати реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка децентралізує владні повноваження і фінансові ресурси, кооперує кадрові ресурси і виробничі потужності, створює нові можливості для розвитку територій. Саме тому, на його думку, регіони з гірськими територіями мають активніше працювати над реалізацією завдань з побудови нової ефективної системи місцевого самоврядування.
«Але коли говоримо про гірські території, то поряд з державною політикою децентралізації, має бути ще і політика їх інтеграції у життя країни».
Карпатський Форум регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації» є ініціативою Мінрегіону, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки U-LEAD.