Коли на стадіоні розгортаються футбольні баталії, гривасті пильно спостерігають, але на відміну від людей, поводять себе дуже тихо.
Ретельного та працьовитого чоловіка, який щодня порядкує на стадіоні, знають усі тисменицькі спортсмени та спортивні уболівальники. Це 63-річний Мирон Квочак, колишній футболіст, а нині господарський адміністратор стадіону. Він придумав цікаву та екологічну чисту технологію утрамбовування футбольного поля. Яку, дізнавалася журналістка ПІКу.
«Я давно тут грав у футбол, і полишити улюблене місце не хотів, тому й досі працюю. А ще, окрім футболу, я господарством займався та займаюся. 35 років коней утримую. Тепер гривасті мені допомагають стадіон упорядковувати», – каже співрозмовник.
Аби футбольне поле було рівне, пан Квочак спочатку косить траву. Від квітня провів аж 8 покосів. До речі, скошеною травою ласують четвероногі помічники стадіонного адміністратора-упорядника — коні Юрчик і Каштан.
Далі футбольне поле розміром 102 та 74 метри упорядник боронує та утрамбовує 800-кілограмовим саморобним катком.
«Зробив його зі старого асфальтного катка, вал зверху покрив товстим металевим листком бляхи. Щоби поле було гладким, я його бороную та утрамбовую. Для цього борону чіпляю на спеціальні ланцюжки спереду, а каток — позаду. Усе це тягнуть коні», – розповідає пан Мирон.
Аби привести до ладу футбольне поле, чоловікові потрібно 3 години. Йому залюбки допомагають 18-річний та 9-річний онуки.
Прикметно, що коні Юрчик і Каштан — завзяті футбольні уболівальники. Коли на стадіоні відбуваються матчі, гривасті спостерігають за грою, але на відміну від людей, поводять себе дуже тихо.