Зазвичай за комп’ютерним столом сучасна людина проводить досить багато часу – і зовсім неважливо, працює вона чи вчиться, їй в будь-якому випадку повинно бути зручно. А це означає, що до вибору даного меблевого предмета варто підходити з максимальною уважністю. Що потрібно враховувати?
Як правильно вибрати комп’ютерний стіл
Щоб розташувати на стільниці монітор, її мінімальна глибина повинна бути від 80 сантиметрів. В такому випадку знайдеться місце і під клавіатуру з килимком для комп’ютерної миші, і під документи. Для ноутбука купують моделі зі стільницею глибиною близько 60 сантиметрів.
Найчастіше каркас столу (в тому числі ніжки) виконується з дерева або ДСП. Стільниця може бути виготовлена з інших матеріалів, наприклад, скла, але це швидше виняток, у чому можна переконатися, вивчивши асортимент на сторінці https://stol-i-stul.com.ua/ua/kompyuternye-stoly.
Дерево – екологічний і міцний матеріал, який не потребує особливого догляду. Дерев’яний стіл ефектний на вигляд і приємний на дотик. Недоліки: висока ціна і масивність.
ДСП – нагадує дерево, при цьому ціна його значно нижче, що зробило ці столи найпопулярнішими. Завдяки спеціальному захисному покриттю або шпону, що підвищує стійкість до вологи і механічних впливів, стільниці відрізняються різноманітністю дизайнерських рішень.
Один з найважливіших показників для комп’ютерного столу – забарвлення. Наявність полиць, ящиків, коліс у комп’ютерного столу – справа смаку. А ось його висота, глибина, вимоги до якості матеріалу і фурнітури – це показники, що обгрунтовані науковими дослідженнями в області ергономіки.
Варто звернути увагу на наявність у комп’ютерного столу щільною кромки. Вона збереже меблі від пошкоджень. У дешевих моделях в якості окантовки використовують тонку полімерну наклейку. На перший погляд вона майже не відрізняється від якісної «правильної» кромки. Але при найближчому розгляді помітно, що вона тонка, як папір, і навряд чи буде служити вірою і правдою протягом довгих років.
Кутовий або прямий: відмінності і переваги моделей
Прямий комп’ютерний стіл – це класика, яка забезпечує перпендикулярне розташування користувача. Встановити прямий стіл можна практично скрізь, крім кутів, утворених стінами, уздовж яких до нього з фронтальної сторони будуть близько розташовані інші меблі.
У кутового комп’ютерного столу є свої переваги, наприклад, простора робоча поверхня, на якій знайде своє місце як звичайний комп’ютер, так і ноутбук або моноблок. До того ж він забезпечує максимально зручний доступ до надбудов, розташованих над стільницею. Як правило, всі полки і шафки в подібних конструкціях знаходяться на відстані витягнутої руки і безпечну відстань для очей, яке досягається завдяки поглибленому розташуванню монітора в таких системах.
Отже, при виборі комп’ютерного столу варто врахувати його майбутнє розташування і матеріал, з якого він виготовлений, а також не забути про дрібні, але важливі деталі.