Священний синод Православної церкви України 27 липня підтримав лист до вселенського патріарха Варфоломія із закликом позбавити московського патріарха кирила гундяєва його престолу, інформує Громадське.
Про це повідомила пресслужба ПЦУ.
«На виконання Постанови Архієрейського Собору Священний Синод підтримав внесений Синодальною Богословсько-літургічною комісією проєкт листа до Вселенського Патріарха Варфоломія та до Предстоятелів Помісних Православних Церков щодо притягнення російського патріарха Кирила до канонічної відповідальності і позбавлення його Патріаршого престолу», — йдеться в повідомленні за результатами чергового засідання синоду.
У листі синод ПЦУ також попросив вселенського патріарха кваліфікувати дії патріарха кирила на канонічній території Олександрійського Патріархату як схизматичні і притягнути його до канонічної відповідальності, а ще засудити доктрину «русского мира» та визнати її єретичною.
«Важливо розуміти, що ідеологія сучасної російської православної церкви містить загрозу не лише для України, але й для цілого православного світу […] Ми закликаємо Вашу Всесвятість та Предстоятелів Помісних Православних Церков якнайшвидше розглянути діяльність патріарха Кирила», — йдеться в листі.
Позиція кирила щодо війни
Після повномасштабного російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, пізніше подарував командувачу росгвардії віктору золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів і поставив під сумнів незалежність України.
У відповідь сотні священників УПЦ вимагали віддати кирила під церковний трибунал через його позицію щодо війни в Україні та прихильність до «русского мира». У квітні священнослужителі зібрали понад 400 підписів під відповідним закликом.
Українська православна церква (московського патріархату) 28 травня заявила, що засуджує війну та висловлює незгоду з позицією кирила щодо війни. Крім того, в УПЦ оголосили про зміни для «повної самостійності та незалежності» Української православної церкви. кирило заявив, що з «розумінням» ставиться до останніх рішень УПЦ та «молиться про духовну єдність».