Пенсія: Що робити, якщо не вистачає робочого стажу
Диван на коліщатках в темній вітальні

Пенсія: Що робити, якщо не вистачає робочого стажу

Автор: Петро Якимчук
17/09/2023 10:52
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Іноді майбутньому пенсіонеру може не вистачити кількох місяців.

У 2023 році для того, щоб вийти на пенсію за віком потрібно накопичити не менше 30 років страхового стажу. Іноді виникають ситуації, коли майбутньому пенсіонеру не вистачає кількох років стажу.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

В Telegram-каналі Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, як діяти у такій ситуації, передає Правда ІФ з посиланням на ZN.UA

Там нагадали, що вік виходу на пенсію за віком – в 60, або 63, або 65 років – в Україні визначає тривалість набутого особою страхового стажу. У 2023 році право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років виникає за наявності в людини 30 років страхового стажу. Якщо ж у 60-річному віці необхідного страхового стажу не набуто, то право на пенсію виникне при досягненні більш пізнього віку.

Проте якщо не вистачає лише кількох місяців, вийти на пенсію можна і до досягнення 63-річного віку за умов:

  • якщо особа буде офіційно працевлаштована та набуде необхідні місяці страхового стажу;
  • якщо на ім’я цієї особи укласти договір про добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та сплачувати протягом цих місяців добровільні внески у розмірі не менше мінімального страхового внеску (наразі це 1474 грн щомісяця).

Після набуття 30 років страхового стажу така особа може звернутись за призначенням пенсії. Якщо особі в 2023 році виповнилося 60 років, а 30 років страхового стажу вона набуде пізніше (в 2024, 2025 році), то за призначенням пенсії вона має право звернутися з моменту набуття вищезазначеного розміру страхового стажу, оскільки тривалість необхідного страхового стажу визначається на час досягнення пенсійного віку.

Нагадаємо, у яких випадках до страхового стажу неповний місяць роботи можуть зарахувати, як повний. Відповідно до частини третьої статті 24 закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж в Україні обчислюється в місяцях.