Перелік університетів та спеціальностей, які можуть обрати франківські вступники
Диван на коліщатках в темній вітальні

Перелік університетів та спеціальностей, які можуть обрати франківські вступники

Автор: Світлана Якимчук
07/06/2021 12:51
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Сесія ЗНО в розпалі, більшість абітурієнтів уже має хоч якесь поняття, куди подаватимуть документи.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Але мало хто надсилатиме заяву лише на спеціальність своєї мрії – в хід підуть суміжні варіанти, інколи може й цікавіші, ніж оригінальні. випускникам, пише “Репортер“.

І випускникам не треба обмежуватися лише франківськими вишами: хтозна, куди заведе доля?

Мов є багато

В останні роки гуманітарні спеціальності б’ють рекорди з набору. Невідомо, де потім знаходять роботу ті всі юристи та англійські філологи, але попит залишається стабільним. У результаті тут завжди велика конкуренція і дорога вартість навчання на платній формі. Але є й інші варіанти.

У ПНУ з результатами ЗНО з англійської приймають на німецьку або французьку філологію. Пар з англійської потім не дуже й менше, після випуску вона теж вписана в диплом. Зате є шанс вивчити іншу мову й бути більш універсальним спеціалістом. Бо знанням лише англійської зараз нікого не здивуєш. Крім того, тут менший конкурс.

А в ЛНУ імені Франка можна вступити на спеціальність «класичні мови» та вивчати грецьку й латину поряд з англійською мовою та літературою. Вартість навчання на класичних або романських мовах там нижча – майже 17 тис грн на рік.

Те саме стосується і філологів української та інших слов’янських мов. У тому ж університеті Франка та в києвському університеті Шевченка зі зданими ЗНО з української мови та історії можна вивчати словенську, болгарську, хорватську, сербську, або – турецьку, японську, гінді чи арабську. На такі спеціальності зазвичай трохи менший конкурс, зате є шанс стати затребуванішим фахівцем, ніж просто вчитель української, польської чи англійської. Якщо душа все ж лежить до рідної солов’їної, у львівському та київському вишах можна обрати спеціальність фольклористика. Туди потрібне ЗНО з української мови та літератури, іноземної та третій предмет на вибір.

Від права до економіки

Ті, хто мріє про позови й суди, мають вибір – ПНУ, ЛНУ, «Львівська політехніка», КНУ… Всюди великий набір і немала ціна за платну форму навчання. На журналістиці можна навчатися в ПНУ, ЛНУ, «Львівській політехніці», КНУ, Києво-Могилянській академії, Чернівецькому університеті імені Федьковича.. А в університеті короля Данила, крім журналістики, можна вивчати рекламу та зв’язки з громадськістю.

Середній бал на бюджет з журналістики у львівських вишах був – 185 балів і 160 на платну форму, у київських – 193 на бюджет і 170 на платне. На право – майже так само. У Франківську – в середньому 150 балів на платну форму і 184 – на право на бюджет.

Історики можуть звернути увагу на біб­ліотечну та архівну справу, музеєзнавство та пам’ятникознавство, археологію чи культурологію. Тут середній бал ЗНО – десь 165. Також знання історії знадобляться на туризмі.

Все, що стосується педагогіки, – найближче в ПНУ, де великий вибір. Тут є соціальна педагогіка, початкова освіта, а також можна стати вчителем з профільних предметів.

Практично у кожному виші є економічні спеціальності. Тут конкурс на державні місця у всіх основних був не нижчий, ніж 180. Друге тестування – математика.

Творчий конкурс для митців

З мистецтвом у Франківську є два варіанти – Прикарпатський або Університет короля Данила. Тут випускникам допоможуть стати дизайнером, архітектором, актором, музичним виконавцем чи художником.

У Львові митців навчає Львівська академія мистецтв. Тут великий вибір спеціальностей, пов’язаних з живописом, скульптурою та декоративно-прикладним мистецтвом: сакральне мистецтво, реставрація, художні ткацтво, скло, кераміка, монументально-декоративна скульптура. Своїми випускниками-архітекторами та дизайнерами славиться «Львівська політехніка». А акторське мистецтво можна вивчати в університеті Франка.

У Києві до всього, пов’язаного з шоу-бізнесом, рекламою, кіно, телебаченням та сценічною справою, навчають у Київському університеті культури і мистецтв. А за театром і кіно треба йти в університеті імені Карпенка-Карого. Тут можна не тільки здобути акторський фах, а й, наприклад, вивчати сценографію театру ляльок, режисуру балету, кінооператорство та звукорежисуру.

Вимоги до тестів тут різняться залежно від спеціальності. Десь потрібна математика, десь – хімія, фізика або історія. Не варто забувати, що четвертий предмет – це творче випробування або портфоліо.

Про природу – з невисоким балом

Випускникам, які добре знають біологію і хімію, не обов’язково треба йти в медуніверситет. Багато вишів мають непогані кафедри природничих наук. В ІФТУНГ можна стати екологом, геофізиком, геоінформатиком.

У ПНУ є спеціальності біологія, фізика та астрономія, прикладна фізика та наноматеріали, хімія, екологія, географія, агрономія, лісове господарство. Тут другим предметом ЗНО є математика, географія, біологія, фізика або хімія – залежно від спеціальності.

Також основні природничі науки можна вивчати у львівському університеті Франка. Тут є хімічний, біологічний, фізичний, географічний і геологічний факультети.

Прохідні бали на такі спеціальності переважно невисокі навіть у престижних університетах. На платну форму можна потрапити навіть з середнім балом 144.

У «Львівській політехніці», крім звичних природничих спеціальностей, можна вивчати технології захисту навколишнього середо­вища, цивільну безпеку, геодезію та науки про землю. Крім того, університет славиться хімічними спеціальностями. Тут можна вивчати фармацію, харчові технології, біотехнології та біоінженерію, хімічні технології та інженерію. У «політехніці» та київських вишах прохідні бали на хімію вищі, ніж у франківських та університеті Франка.

Вибір для технарів

Технічні спеціальності, за винятком ІТ, користуються невеликою популярністю в Україні. Увагу до точних наук намагаються привернути додатковими державними місцями. І вибір тут великий.

Звісно, що стосується нафтогазової промисловості – тут пряма дорога в однойменний франківський виш. Також тут є спеціальності «Прикладна фізика та наноматеріали», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Електронна інженерія», «Автомобільний транспорт» та інші. Також можна вчитися на спеціаліста з інформаційних технологій, комп’ютерної інженерії, інженерії програмного забезпечення, комп’ютеризованих систем управління та автоматики тощо.

У ПНУ теж є технічні спеціальності, наприклад комп’ютерна інженерія, інформаційні технології, прикладна математика.

Ще більший вибір – у «Львівській політехніці». Зокрема, чотири спеціальності пов’язані з енергетикою, прикладна механіка, транспортні технології, метрологія, а також кібербезпека. Окремо можна вивчати телекомунікації, електроніку, авіоніку, біомедичну інженерію. А ще – прикладна фізика та наноматеріали, прикладна математика. На всі ці спеціальності випускникам обов’язково треба здавати українську мову, математику і третій предмет, найчастіше на вибір.

У київському політехнічному є ціла низка спеціальностей, пов’язаних з електричними системами і мережами, електроенергетикою, відновлюваними джерелами енергії. Тут теж є радіосистемна інженерія, телекомунікації та радіотехніка, атомна енергетика, геомет­ричне моделювання процесів і систем, металургія і багато іншого. Вже не говорячи про інформаційні системи, системний аналіз, електроніку. Серед цього всього будь-який технар може обрати підходящу спеціальність.

На більшість технічних спеціальностей можна пройти і з невисокими балами – навіть у львівську чи київську політехніку, де потужна школа з таких наук. Наприклад, у Київ на металургію минулого року навіть на бюджет можна було потрапити з 144 балами ЗНО. На атомну енергетику у Львові брали з 148 балами на бюджет і 111 – на платну форму. А от на все, пов’язане з інформаційними технологіями, конкурс одразу зростає.