Третього квітня парламент дозволив містам обласного значення створювати ОТГ.
Завдяки прийняттю документа буде розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення і вийде на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад. Закон набуває чинності з 1 травня 2018 року.
Відповідно до законодавчих змін повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади.
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук звернув увагу, що, схоже, розпочнеться завершальний етап добровільного об’єднання територіальних громад. Тобто наступним кроком може стати перетворення усіх населених пунктів в ОТГ.
«Нині значно якісніше надають послуги у містах обласного значення, ніж у навколишніх селах. – підкреслив Юрій Стефанчук. – А ті села, що розташовані біля міст обласного значення, і добре почуваються у фінансовому сенсі, завдячують найперше своїм природнім ресурсам та впливу розвинутої інфраструктури міст. Адже для інвесторів є привабливими ті території, поблизу яких є аеропорти, де є залізничні й автотранспортні розв’язки.» На думку експерта, приміські населені пункти й міста обласного значення нестимуть спільно відповідальність за процес, який передбачено новим законом, оскільки це дасть їм можливість рівноправно розвивати свої території. ОТГ з центрами у містах обласного значення матимуть ширші можливості економічного зростання.
Законом також визначено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. Це рішення запобігає проведенню перманентних виборів, підкреслив Юрій Стефанчук.
Оксана ПРОЦЮК.
Нагадаємо, раніше у редакції Галки з’явився перспективний план об’єднання близьких сіл до майбутньої Івано-Франківської ОТГ.
Окрім Вовчинців, Крихівців, Микитинців, Угорників і Хриплина у складі об’єднаної громади будуть ще 11 сіл: Березівка, Добровляни, Загвіздя, Колодіївка, Підлісся, Підлужжя, Підпечери, Рибне, Угринів, Черніїв, Чукалівка.
Так охоплять приблизно 268 тисяч з половиною тисяч мешканців.
Ха ха столиця селюків. Вишиватнікі наскали собі мальдивського Петю. Дебіли одноклітинні
А Драгомирчани де..?
Драгомирчани будуть мати Магдебурзьке право. Незалежні!