-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Переселенка з Донбасу створила козину ферму у Карпатах

-Реклама-spot_img
spot_img

Власну козину ферму створила у Карпатах переселенка з Донбасу. Разом із сусідкою виготовляють сири.

Грошей на бізнес у фермерок не було. Допомогли гранти, які жінки виграли, написавши самотужки бізнес-плани. Результат бачила Христина Гашенко, пишуть Подробиці.

Карпати. Катерина Лісова зустрічає гостей. Разом із власницею виходять кози. Ситі й доглянуті. Це особлива молочна порода. На день вони дають до шести літрів молока кожна. Хоч є і рекордсменки – до 12 літрів.

- РЕКЛАМА-

“У нас козочки з ангенської породи. Це у нас підлітки, це ті козочки які у нас на фермі народилися”.

Стару, напівзруйнована сільську ферму Катерині вдалося відновити. Звичайною плівкою закрили вікна та провели світло. Прикрасили все рушниками та вишиванками. Всіх гостей тут пригощають свіжим козиним молоком.

З козиного молока господині виготовляють найрізноманітніші сири. Класичний, копчений на гілках вишні, сири із різними карпатським травами. Усі рецепти – авторські.

“У нас є і копчений, і лютий сир. Він часто порівнюють з дорблю або з горганзолою, але у нас він пастообразний і рецептура зовсім інакша. За основу ми взяли взагалі рецепти карпатських бабусь, до речі о цей лютий сир нам передала рецепт бабуська якій уже було за 90 років”, – говорить Катерина Лісова, фермерка.

Продукцію готують на звичайній фермерській кухні. З обладнання газова плита та кастрюлі. Господині розповідають, особливого устаткування, щоб приготувати сир не треба. Хоча тонкощі рецепту тримають у секреті. Кажуть, найважче у справі – це доглядати сири поки ті дозрівають.

“Коли вони вже пресувалися, засолилися і кожен день там ходиш перевертаєш, дивишся, доглядаєш, миєш. Це займає дуже багато часу, але коли любиш цю справу то воно якось із задоволенням, не замічаєш той час”, – говорить Катерина Ільків, фермерка.

Аби сири з травами були духмяніші і мали насичений запах, карпатські рослини збирають по-особливому.

“Треба його правильно висушити, не при високій температурі. Не дуже тривало, щоб ефірні олії не випаровувались. Збирають після роси і бажано до обіду і сушать в тіньочку”, – говорить Віктор Борисов, фермер.

Спершу для втілення мрії у Катерини не було грошей. Проте жінка не відступала – розробила бізнес-план. І подала його на здобуття грантів – українських та міжнародних. І кілька з них таки виграла.

“Основне обладнання те що ми купили якраз за грандівські кошти і не тільки обладнання. У нас всі козочки зараз біленькі і уже відсотки великі із ангенської породи, а завдяки Байку цапу нашому, якого ми купили на фермі Шеврета Бернара Вільємма, який зробив нам цих молодих козочок гарних”, – говорить Катерина Лісова, фермерка.

У планах жінок-фермерок – створення великого сучасного господарства. На будівництво котрого потрібні чималі гроші. То ж фермерки вчергове мудрують над новим бізнес-планом.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні