3.7 C
Ivano-Frankivsk
Субота, 28 Березня, 2020
[adrotate group="4"]
Головна FB Перші дитсадки у старому Станиславові
[adrotate banner="22"]

Перші дитсадки у старому Станиславові

[adrotate banner="10"]

Мало кому відомо, що дитсадки у нашому місті працювали ще за часів Австрії та другої Речі Посполитої.

Перший відомий дитсадок у Станиславові відкрився 1 травня 1904 року на вул. Липовій, 74 (тепер вул. Шевченка). Його керівником стала Антоніна Блаут, дипломована вихователька і дружина професора місцевої гімназії. Тоді такі заклади називали «садками Фребеля». Німецький педагог Фрідріх Фребель (1782 -1852) був творцем ідей і практики суспільного дошкільного виховання. Вважається, що саме він започаткував підготовку вихователів дитячих садків, пише Західний кур’єр.

Згадку про ще один «садок Фребеля» у Станиславові знаходимо у пресі за жовтень 1925 року. Ініціаторами створення нового закладу стала група педагогів на чолі зі шкільним інспектором Фурмановичем. Батьки, які бажали записати своє чадо до нового дитсадка, мусили сплатити два злотих за вступ і по десять злотих у місяць за перебування дитини. Кожного малюка попередньо оглядав лікар, а ще вимагалося надати довідку про щеплення від скарлатини.

Першою вихователькою новоствореного дитсадка стала знана у місті вчителька Барбара Жулинська. Як підкреслювала пані Жулинська, дехто помилково вважає, що «садки Фребеля» працюють для того, щоб звільнити батьків від їхніх обов’язків і забезпечити їм якомога більше вільного часу. Натомість мета їхньої роботи – надати дітям всебічний розвиток, який не можуть забезпечити навіть найбільш дбайливі батьки.

Загалом у Галичині «садки Фребеля» почали відкриватися ще у 1878 році, а перший такий заклад Фрідріх Фребель започаткував у 1840 році в німецькому місті Бланкенберґ.

Газета «Кур’єр станиславівський» від 10 квітня 1904 р. і 18 жовтня 1925 р.

[adrotate group="10"]
- Advertisment -[adrotate banner="32"]
- Advertisment -[adrotate group="8"]
- Advertisment -[adrotate group="1"]

ВАЖЛИВЕ!

Як франківські гімнастки проводять домашні тренування

Як франківські гімнастки проводять домашні тренування: відео

0
Карантинні обмеження для гімнастів – не перешкода. Вихованці Івано-Франківської спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву № 1 займаються вдома. Відеозвіти тренувань надсилають...