-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Пошуки оригінального звучання можуть привести аж в будівельний магазин. Так сталось із двома івано-франківськими музикантами. Віталій та Костя знаються на музиці, адже обидва поринули в це мистецтво.

Віталій тривалий час виступав у складі музичних гуртів, гастролював за кордоном і навіть працював у Піднебесній. Саме там вперше побачив трубофон – музичний інструмент, який дивує своїм виглядом та звучанням. Повернушись додому, хлопець знайшов однодумців, і оригінальний трубофон з’явився в Івано-Франківську. Цим товаришем став Костя – музикант за освітою, який теж плекав бажання створити такий інструмент. Так з’явився гурт “Drumen” та перші в Україні музиканти з трубофоном, пише ВЕЖА.

Віталій: Тривалий час я грав на ударних інструментах, виступав у складі місцевих музичних груп та в інших колективах. Пощастило побувати в Китаї та працювати за контрактом в кавер-гурті. Два роки я прожив неподалік Шанхаю. Саме там, під час одного концерту, я побачив трубофон. Китайці насправді на ньому не грали, а тільки демонстрували гру. Мене довго тривожила думка, що цей музичний інструмент варто показати Україні. До речі, саме в Китаї я вперше спробував зіграти на трубофоні. Я крадькома підійшов до інструменту, коли він не був зайнятий, і спробував відтворити гру. Мені дуже сподобалось…

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Приїхавши додому я все ж вирішив створити трубофон. Звичайно, він має дещо інший зовнішній вигляд, але все ж залишається тим самим музичним інструментом. Тоді ж я подумав розвивати цю ідею ще з кимось, а не наодинці. Створити інструмент – пів справи, а потрібно ще виступати з ним, популяризувати, писати музику.
Так я залучив свого друга Костю. З цього і почалась історія гурту “Drumen”.

- РЕКЛАМА-

Костя: Назву придумав я. “Dru” – від слова барабан, а “men” – чоловік. Тож я вирішив, що барабанне шоу чоловіків – те, що треба. Назву ми не одразу погодили, але все ж вона нас приваблює.
Назва висвітлює те, що в нас своє барабанне шоу із залученням трубофону. Насправді, це незнайомий інструмент для українців, бо його можна побачити тільки в Інтернеті та в нас. Інші музиканти його не використовують.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Віталій: Нелегким завданням було відтворення трубофону. Потрібно, щоб він звучав, а звук нагадував той, який я чув у Китаї. Це ж не просто поскладати труби. В Україні нема такого інструменту, щоб ми могли підглянути чи вивчити його будову. Тож ми звернулись до свого музичного наставника Богдана Ткачука, який є диригентом Франківського драмтеатру. Йому дуже сподобалась наша ідея, і ми почали її втілювати.

Костя: До речі, я ще раніше теж думав про трубофон. Десь випадково його побачив на відео і мене це зацікавило. Я за освітою музикант, але все ж це залишалось тільки в бажаннях до того часу, як Віталій запропонував цей проєкт.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Віталій: Це каналізаційні труби, розміщені так, що кожна видає окремий звук. Загальна довжина цих труб близько 40 м, але кожна з них має свій початок та своє закінчення, щоб звук лунав чітко.

Ми приїхали в будівельний магазин, обрали труби, постукали, щоб почути звук і придбали їх. Ми почули, що є звук, вібрації, тож вирішили, що все має бути так, як ми плануємо. Спочатку ми й не здогадувались, який вигляд матиме наш трубофон. Вирішили зробити фортепіанну установку, тож інструмент отримав дві октави. Труби однакового діаметра, але довжина труби відповідає певній ноті. Так і отримуємо мелодію.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Ідея створення трубофону виникла ще в американських барабанщиків. Я чув про цей “винахід”, але познайомився з ним аж в Китаї. Дещо ми взяли з їхнього інструменту, дещо з китайського, а щось додали своє.

Трубофонне звучання підходить під будь-який стиль музики. Також його можна поєднувати з іншими музичними інструментами. Це таке універсальне музичне знаряддя. Сольна мелодія теж дуже цікава, бо є й басове й верхнє звучання.

Щоб грати на трубофоні, потрібно мати музичні навички, розуміти, як складається мелодійна гама, що таке ноти. Його звучання схоже до фортепіанного чи органного. А щоб створити цей інструмент, потрібно знати безліч деталей. Наприклад, коротка труба видає високий звук, а довга – низький. Ще потрібно уникати згинів, бо це впливає на чистоту звуку.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Одночасно на трубофоні може грати стільки людей, скільки є нот. Насправді, щоб грати, достатньо двох людей. В майбутньому планую збільшувати кількість октав, відповідно зможе одночасно грати більше людей. Кожен матиме свою партію, тож звучання збагатиться. Поки що це тільки в планах.

Цей проєкт ми виношували менше року. Ми постійно щось додумували, вигадували, переробляли. На жаль, карантин не дав змоги стартувати так, як ми планували. До нас вже навіть надходили запрошення на виступ, але через карантинні обмеження ми не змогли виступати. Думаю, все ще попереду, а за цей час ми експериментуємо. Втім, реакцію людей ми вже відстежили. Знімали відеоролик на вулиці, і люди підходили, слухали, дивились, запитували що це. Деякі навіть пропонували декілька гривень на розвиток групи. А коли ми казали, що це перший в Україні трубофон, то люди так дивувались, що це складно було не побачити.

Думаю, цей інструмент має неабиякі перспективи. Я б хотів, що кожен зміг почути та побачити його.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Все ж навіть зараз я ловлю себе на думці, що потрібно удосконалювати інструмент. Так завжди, вчишся грати на тому, що є, а потім розумієш, що потрібно корегувати.

Грати на трубах можна руками, але це непрактично. Потрібно було щось таке, що змогло б видавати звуки та мати м’яку поверхню. До речі, спочатку я грав гумовими капцями. Непогано було. Пізніше я зробив лопатки, які ми тепер використовуємо під час гри. Завдяки ударам м’якої матерії, звук отримує вібрацію і це те, що потрібно.

Зараз ми створюємо кавер-версії відомих хітів, пишемо свою музику для трубофону. До речі, скоро презентуємо авторську композицію на цьому інструменті. Це буде драйвова музика в електронному стилі. Під час Різдва придумали й виконали кавер на “Щедрик”.

Перші в Україні: франківські музиканти створили та освоїли трубофон ФОТО та ВІДЕО

Костя: Ця ідея виникла в день Різдва. Ми зробили коротку репетицію, продумали партії й записали відео. “Щедрик” у звучанні трубофону – щось новеньке. Ми вийшли на одну з вулиць Івано-Франківська. Оздобили трубофон новорічними кульками й виконали “Щедрик”. До речі, людям сподобалось. Тож маємо в планах такі вуличні виступи, як тільки відступить зима.

Віталій: В майбутньому плануємо якось розвивати свій проєкт, але все ж мені подобається, що такий музичний інструмент є тільки в нас.

Христина Ткачук

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні