-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

-Реклама-spot_img
spot_img

Комунальний заклад “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” на тендері із закупівлі шин для автомобілів швидкої допомоги віддав перевагу учаснику, який запропонував майже найдорожчий товар, частина якого виготовлена в Росії.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

У квітні минулого року Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф оголосив тендер на закупівлю шин для транспортних засобів великої та малої тоннажності.

За 564 шини для 91 автомобіля замовник запропонував ціну 1,3 млн гривень. Шини замовник закуповував для різних автомобілів. У технічних вимогах вказав, що товар не має бути виготовлений у Китаї, Кореї і Сербії.

- РЕКЛАМА-

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Позмагатися за постачання шин для “швидких допомог” погодилося п’ятеро учасників.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Як бачимо, переможцем торгів тендерний комітет визнав ФОП Дякуна Ігоря Васильовича, хоча він запропонував поставити шини не за найнижчою ціною. Швидше навпаки – вищу за нього ціну запропонував лише ТОВ “Будреммаш”.

Пропозицію учасника ТОВ “Інтершина УА”, який запропонував найнижчу ціну, тендерний комітет відхилив через те, що фірма фігурує у кримінальній справі, яку розслідує НАБУ.  А заявки ТОВ “Вартус-Груп” та ТОВ “Асканія Авто” відхилили через те, що учасники не наклали електронний підпис на документацію, яку подали на тендер. Так, переможцем аукціону став ФОП Дякун Ігор Васильович. Хоча у тендерного комітету були причини відхилити і його пропозицію.

Адже замовник поставив до учасників вимогу надати інформацію про виконання не менш як одного аналогічного договору з підтверджуючими документами. Натомість ФОП Дякун надав листа про те, що аналогічних договорів не виконував.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Попри це тендерний комітет визнав Дякуна переможцем і 29 травня 2017 року підписав з ним договір на постачання шин на суму 1 249 820 гривень. При цьому, як зазначено у тендерній документації, частина товару, яку зобов’язався поставити переможець тендеру, виготовлена в Росії. Зокрема понад 200 шин на Газелі та Уази.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Цей нюанс можна би було оминути увагою, якби Росія була єдиним виробником цього товару. Втім шини на Газелі й Уази виготовляють і в Україні. Тому закупівля автогуми у країни-окупанта на третьому році війни виглядає дещо дивною. Зазначимо, що інші учасники пропонували цей самий товар саме вітчизняного виробництва і за нижчою ціною.

“Провівши детальний аналіз вимог до учасників, які ставив замовник, та проаналізувавши тендерну пропозицію ФОП Дякуна, бачимо, що вона не повністю відповідає вимогам, які встановив замовник в тендерній документації. Зокрема, Дякун не надав копії договору, який би підтвердив досвід виконання аналогічних договорів, хоча замовник вимагав від учасників підтвердити такий досвід. Це важливо, адже закупівля на значну суму – 1 300 000 грн, – наголошує аналітик з публічних закупівель у ГО “Центр “Антикорупційна платформа” Ольга Ничай. – Замовник мав би без роздумів відхилити таку тендерну пропозицію. Адже у замовника немає гарантії, що учасник без досвіду зможе вчасно поставити шини, немає гарантії, що товар буде належної якості. Окрім відсутності досвіду, замовник мав би звернути увагу на те, що цінова пропозиція цього учасника вища, ніж у інших підприємців, в середньому на 200-300 тисяч гривень. Складається враження, що замовник відхиляв пропозиції учасників, які пропонували нижчу ціну, з формальних причин (відсутність електронного підпису на тендерній пропозиції учасників), а учасника без аналогічного досвіду роботи визнав переможцем, хоча його пропозиція теж не відповідала умовам закупівлі”.

Надалі купувати шини обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у ФОП Дякуна вирішив без проведення тендерів.

Так, 29 грудня 2017 року Комунальний заклад “Івано-Франківський обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” продовжує дію договору з Дякуном до 31 березня 2018 року – ні суми угоди, ні кількості товару у додатковій угоді не вказано.

А вже 27 березня 2018 року сторони укладають ще одну додаткову угоду про зменшення ціни договору на 249 950 гривень.

“Усі інші положення Договору залишаються без змін та продовжують свою дію”, – йдеться в документі.

Того ж дня, 27 березня 2018 року, обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф укладає з Дякуном ще один договір на постачання шин, але вже на допорогову суму 199 950 грн. За ці гроші підприємець повинен поставити 98 шин до кінця року.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Заступник директора Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, голова тендерного комітету Ярослав Тимчук визнає, що порушення при закупівлі шин таки були. Зокрема, відповідно до законодавства замовник не мав права продовжувати договір на 2018 рік. При цьому Тимчук наголошує, що очолив тендерний комітет лише наприкінці січня цього року.

За законодавством, можна продовжити дію договору про закупівлю для безперебійного постачання товарів на суму, яка не перевищує 20% від суми договору попереднього року. Тобто, додаткова угода на продовження договору, яку замовник з постачальником уклали у грудні, була б законною, якби замовник не встигав провести тендер, але цей товар був би необхідний для роботи підприємства.

Тобто, законом передбачена можливість продовження дії договору саме для можливості безперебійної роботи до проведення процедури закупівлі, а не забезпечення себе протягом року цим товаром.

“Крім того, продовживши дію договору, нам можна було закуповувати такі ж автошини, як і минулого року, за тією ж специфікацією. А в нас була потреба в інших шинах. Я не хотів порушувати закон, тому була укладена друга додаткова угода 27 березня, яка фактично скасовує першу додаткову угоду”, – пояснює Тимчук.

За його словами, перша додаткова угода передбачала закупівлю шин на суму 20% від суми договору попереднього року, тобто 249 950 гривень. Але оскільки вона була укладена із порушенням законодавства, другою додатковою угодою зменшили дію договору на цю суму і таким чином нівелювали її.

Однак, щоб доукомплектувати новими шинами автомобілі і не порушити законодавства, стверджує голова тендерного комітету, довелося укласти з підприємцем прямий договір.

До речі, ФОП Дякун з обласним центром екстреної медичної допомоги та медицини катастроф співпрацює вже кілька років. Справді, у постачанні автошин цей підприємець досвіду не має. Але з року в рік виграє тендери на послуги з ремонту і технічного обслуговування автопарку, які оголошує центр.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, у 2015 році Комунальний заклад “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” заплатив цьому ФОП за техоблуговування і ремонт авто 180 000 грн, у 2016 році – 749 200 грн, у 2017 – 948 930 грн.

На днях КЗ “Івано-Франківський обласний центр екстреної і медичної допомоги та медицини катастроф” провів черговий тендер на придбання послуг з ремонту і технічного обслуговування своїх автомобілів, який знову ж таки виграв Ігор Дякун, який цього року надасть ці послуги за 1 346 500 грн. Наразі тендерний комітет комунального закладу визнав підприємця переможцем торгів і на днях очікується підписання договору.

Цікаво, що єдиним конкурентом Дякуна на тендері є ТОВ “Будреммаш”. Це підприємство останнім часом бере участь у торгах з Дякуном, пропонує вищу за нього ціну і не зміноє її протягом аукціону. До прикладу, нещодавно за таким сценарієм ФОП Дякун і ТОВ “Будреммаш” розіграли тендер, який оголошувало КП “Муніципальна дорожня компанія”.

Судячи з тендерної документації, підприємство навіть не має станції техобслуговування, як того вимагає замовник. Зокрема, у довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази вказує склад на 18 кв. м та офіс площею 23,6 кв. м. Обидва приміщення – орендовані. Окрім того, ТОВ “Будреммаш” має один ноутбук, один принтер та три програмні забезпечення і, так видається, бере участь у тендерах як технічний учасник.

Під час тендеру, для прикарпатських «швидких» закупили шини за завищеними цінами з Російської Федерації (документи)

Директор КЗ “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Мирон Матейко зауважує, що автопарк підприємства у жахливому стані, тому щороку на ремонт автомобілів доводиться тратити все більше грошей. Зокрема, зі 125 автомобілів у 75 термін експлуатації становить більш як 10 років. З них підлягають списанню 13, а потребують капітального ремонту 41.

За його словами, основною проблемою у проведенні тендерів є відсутність конкуренції, тому доводиться вибирати з того, що є.

“Ми оголосили тендер, але ніхто УАЗ і Газель не хоче робити. Бо це затратно, це  великі роботи і підрядники багато не зароблять, – пояснює Матейко. – Я прийшов на роботу у квітні минулого року, коли вже всі тендери були проведені. Хто робив ці роботи у попередні роки, не знаю”.

Результат пошуку зображень за запитом "мирон матейко"

 

Мирон Матейко також зазначив, що поміняв голову тендерного комітету, щоб до нього не виставляли претензій, а закупівлі проводилися без порушень.

Марія Гаврилюк

*Робота аналітиків оплачена за підтримки наших європейських партнерів. Для створення цього матеріалу не витрачено жодної бюджетної гривні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе ГО “Центр “Антикорупційна платформа”. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні