Актуально зараз

-Реклама-spot_img

«Плануємо створити ще 50-60 кілометрів велосипедної інфраструктури»,- Михайло Смушак

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 22 вересня,  у більшості країн світу відзначається Всесвітній День без автомобіля (World Carfree Day). Цього дня автомобілістам і мотоциклістам пропонується хоча б на добу відмовитися від використання приватного транспортного засобу на користь громадського транспорту, їзди на велосипеді або пішої ходи.

З цієї нагоди журналісти інформаційного ресурсу Правда.іф поспілкувалися із людиною, яка щоденно покращує громадський транспорт, велосипедну інфраструктуру та робить усе можливе для комфорту кожного пішохода. Заступник міського голови – директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак розповів про нововведення, які покращать життя франківців.

Якісне місто з якісним громадським транспортом

- Advertisement -

Михайло Смушак розповідає, що розвиток громадського транспорту у Івано-Франківську – це одне із найважливіших питань. Комфортне та якісне місто може бути тільки з якісним громадським транспортом.

«Цей рік ми розпочали з того, що впродовж трьох місяців розробляли нову мережу громадського транспорту міста. Після розробки нової мережі маршрути були змінені, ліквідовані або створені нові. Ми забезпечили громадським транспортом усі приміські села, які входять до Івано-Франківської територіальної громади. Тепер мешканці навколишніх сіл без проблем можуть у короткі терміни добратися до міста, а свій автомобіль залишити вдома».

Нещодавно, у Івано-Франківську по вулиці Тисменицькій з’явилася смуга для руху громадського транспорту. Така новина викликала обурення та жваву дискусію у соціальних мережах серед франківців, які щоденно стоять у заторах на цій вулиці. Михайло Смушак прокоментував нововведення та розповів:

«Велика проблема Івано-Франківська – це те, що місто інвестувало великі кошти у комунальне підприємство «Електроавтотранс», але при цьому нові тролейбуси та автобуси стоять у заторах.  Найбільша помилка міста – це розвивати громадський транспорт , але не створювати для нього переваг у русі. Якщо комунальний автобус годину стоїть у заторах – це великі втрати, як фінансових ресурсів, так і часу. Це низька привабливість для  громадського транспорту з боку мешканців. Наша мета – це створити окремі смуги на тих ділянках, де це необхідно.

На вулиці Тисменицькій автобусна смуга повинна розпочинатися від в’їзду в місто і до моста в центр, але ми вирішили не діяти одразу так радикально»

Як повідомив Михайло Смушак, у Івано-Франківську незабаром з’явиться ще кілька смуг для громадського транспорту:

«Ми вже маємо готове проектне рішення для створення смуги руху для громадського транспорту по вулиці Галицькій. Планується створити окрему смугу на вулиці Тролейбусній і по низці інших вулиць. Ми маємо усі підстави зробити нові нововведення вже завтра, але ми розуміємо, якщо ми це зробимо настільки радикально, то нас не зрозуміють. Ми зійшлися на думці, що місто повинно морально дозріти до розуміння, що це необхідно робити. До прикладу, в автобусі може їхати 40-50 людей, а може їхати 40-50 автівок, де знаходиться 1-2 людини.  

Проте, в нас є ще кілька ідей для експериментів. До прикладу, на цих виділених смугах для громадського транспорту, зможе пересуватися авто, в якому знаходиться 4-5 пасажирів. По виділеній смузі зможе їхати таксі, швидка допомога , інші екстрені служби та навіть велосипедисти. Такі правила існують у багатьох країнах Європи.

Ідея з окремою смугою не подобається багатьом водіям,які стоять у заторах,  але це розумний перерозподіл простору вулиці, де кожен матиме свій вибір».

Розвиток велосипедної інфраструктури – це важливо

Ще одна важлива складова якісного міста – це розвиток велосипедної інфраструктури. Івано-Франківськ компактне місто, що робить його зручним для пересування на велосипеді. Більшість франківців користуються саме цим видом пересування. Пан Михайло розповідає, що у Івано-Франківську планують створити ще 50-60 кілометрів велодоріжок або велосмуг.

«Ми поставили перед собою мету –  розвинути велосипедну інфраструктуру у Івано-Франківську. На сьогоднішній день у місті  приблизно 15 кілометрів велосипедної інфраструктури, як мінімум ми плануємо створити ще 50-60 кілометрів такої інфраструктури. Дуже хочеться завершити велодоріжки на Північному та Південному бульварі.  Створення комфортних умов на об’їзних вулицях, таких як Надрічна та Івасюка,  для безпечного пересування на велосипеді. Ми повинні охопити усі можливі вулиці велосипедною інфраструктурою та створити велодоріжки або велосмуги.

Нещодавно ми оновили схему дорожнього руху на вулиці Миколайчука, завдяки цьому на цій ділянці з’явилося ще 2.5 кілометри велосипедних смуг.

Мешканці Івано-Франківська ніколи не почнуть їздити на велосипедах, якщо не будуть мати якісну та безпечну велосипедну інфраструктуру».

Місто для пішохода

Під час розмови, Михайло Смушак розповів, що місто повинно бути не тільки для автомобілів, але й для пішоходів. Безпека пішохода – це одне із найважливіших питань.

«Ми ставимо антипаркувальні стовпчики та захищаємо тротуари від автомобілів, щоб мешканці Франківська відчували себе у безпеці , а тротуар був тільки для пішохода. Ще один важливий момент – це пішохідний центр міста. Нам хотілося б , щоб усі вулички навколо Ратуші, такі як Курбаса, Крушельницької, Шпитальна , Старозамкова та Лук’яненка стали великою пішохідною зоною з зеленими насадженнями, скверами, фонтанами та парками. На цих вуличках повинно вирувати життя. Ми створимо комфортні умови для пішоходів нашого міста»

Михайло Смушак повідомив, що міська рада замислилася, як відзначити День без автомобілів у Івано-Франківську.

«Ми думали, що саме зробити у місті в цей день. Радикальних дій не буде, але сюрпризи та перекриття кількох вулиць можливі»

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні