Пліснява, підлога у воді та сирість – чотири роки обласну громадську асоціацію інвалідів, що в Івано-Франківську, підтоплює унаслідок дощів. Про це Суспільному Карпати повідомила голова цієї організації Ганна Гринів.
Приміщення, яке асоціація орендує, перебуває на балансі комунального підприємства “Теплий дім”. За словами Ганни Гринів, із цією проблемою зверталися до комунальників, проте березультативно.
Ганна Гринів розповідає, що через надмірну сирість та воду на підлозі псується одяг, часто хворіють волонтери. Причиною постійного підтоплення жінка називає забиту сміттям дощову каналізацію на даху приміщення. Вихід туди мають мешканці сусіднього будинку.
“Ми зверталися до цих сусідів. Змусили їх зробити на даху порядок. Але ми ж не можемо змусити їх не смітити. Вони накидають там, роблять шашлики. Для них це як їхнє житлове приміщення. І тому забивається і все тече всередину”, – каже Ганна Гринів.
Допомогти вирішити цю проблему та відремонтувати дощову каналізацію просили в установі “Теплий дім”, адже приміщення перебуває на їхньому балансі. Заступник директора цього комунального підприємства Олександр Качанко розповів, що в умовах договору вони повинні виконувати лише аварійно-ремонтні роботи із водо- та електропостачання. Ремонтувати, чи щось замінювати, за його словами, повинен орендодавець цього приміщення.
“У них орендодавець – міська рада та департамент комунальних ресурсів. Є договір оренди комунального майна і в цьому договорі має бути передбачено, хто ремонтує і як, за яких умов”, – каже Качанко.
Директор міського департаменту комунальних ресурсів Ігор Гриненько каже, що орендодавець цього приміщення – виконавчий комітет. А їхній департамент займається лише укладанням договорів. І за умовами цієї угоди усі ремонтні роботи повинен робити орендар приміщення, тобто – обласна громадська асоціація інвалідів.
“Місто в даному випадку виявило бажання допомогти організації і встановило для них пільгову оплату оренди приміщення. Я впевнений, що в інших сферах йде допомога із міського бюджету на розвиток благодійних організацій, – розповідає Ігор Гриненько. – Орендарі, здійснюючи господарську діяльність на орендованих приміщеннях комунальної власності, самостійно визначають, яким чином ремонтувати, що там робити тощо. А ми і міська рада не можемо втручатися в їхню господарську діяльність”.