-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

-Реклама-spot_img
spot_img

Електросамокати – не новинка для вулиць Івано-Франківська, але останнім часом вулиці просто заполонили зелені та чорні транспортні засоби.

На відміну від велосипедів, самокати не мають окремих стоянок, тож їх можна зустріти на більшості вулиць і у дворах, навіть у віддалених мікрорайонах. Які тут плюси та мінуси, розбирався Репортер, передає Правда.іф.

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

Треба додаток

Електросамокати нині можна придбати у будь-якому магазині з технікою. Але більш популярні самокати напрокат різних фірм: Ecos, Wings, Bolt. Принцип користування у всіх схожий: треба завантажити мобільний додаток, у ньому розблокувати найближчий самокат і можна їхати.

- РЕКЛАМА-

Наприклад, у додатку Bolt треба обрати позицію меню «самокати». Для початківців компанія пропонує увімкнути безпечний режим – 15 км/год. Пізніше його можна змінити до 25 км/год. Потім треба обрати дату народження. За правилами, користувачу має бути не менше 18 років. Тоді з’являється карта, на якій позначені транспортні засоби й наскільки вони заряджені, тобто, скільки ще кілометрів він може проїхати. Обрали самокат – з’являється позиція «сканувати». Йдеться про QR-код, що зверху на кермі.

За розблокування треба платити 9 грн. Потім – 1.90 грн за хвилину поїздки. Платити можна через Apple Pay або Google Pay, з банківської картки або з бонусів на рахунку сервісу. Перед тим на три хвилини можна безкоштовно зарезервувати самокат, щоб ніхто не забрав його першим.

На карті також позначені червоним зони, де заборонено їздити та паркуватися. Користувачів просять їздити лише поодинці, натягати шолом, який треба придбати самостійно, поважати правила руху і паркуватися так, щоб нікому не заважати, найкраще – біля велосипедних стійок. Не можна залишати самокати на зупинках громадського транспорту, біля аварійних виходів або взагалі там, де вони можуть заважати. Щоб завершити поїздку, треба закріпити самокат у вертикальному положенні за допомогою підніжки та сфотографувати його у додатку.

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

Як велосипеди, але не зовсім

За словами голови Івано-Франківської асоціації велосипедистів Юрія Симчича, електросамокати – зручний і надійний вид транспорту. Лише потрібно ними правильно користуватися й дотримуватися правил дорожнього руху.

Завжди є ті, хто порушує правила: як пішоходи, так і велосипедисти, і електросамокатники, – говорить Юрій Симчич. – Проблема в тому, що в ПДР електросамокати не прописані окремим пунктом. Якщо щось стається, вони прирівнюються до велосипеда, бо швидкість у них схожа. Але різниця в тому, що самокати – електричні й набирають швидкість значно скоріше, ніж велосипед, де швидкість залежить від того, як ти крутиш педалі.

Як і для роверів, для самокатів призначені велодоріжки. Або ж велопішохідна зона – наприклад, частина вулиці Шевченка і весь міський парк, Стометрівка. Проте там головним учасником руху є пішохід. Якщо ж доріжки немає, на електросамокаті треба їхати по дорозі, а не по тротуарі. Та на практиці більшість нехтує цим правилом.

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

Щоб уникнути неприємних ситуацій, треба правильно користуватися електросамокатами, – каже голова Асоціації велосипедистів. – Для початку – не їздити з дітьми або по двоє. Можна побачити, як вулицею їдуть батьки, а попереду стоїть дитина. Будь-яка яма – і вона може стукнутися головою у стійку самоката. Наприклад, на велосипеді не можна їхати без батьків до 14 років. А на самокатах, як ми бачимо, катаються багато молодших дітей.

Проблемою також є те, що електросамокати інколи залишають просто посеред вулиці. За словами Юрія Симчича, було б зручно, якби для них у місті були спеціальні стійки, як у сервісів, які пропонують велосипеди напрокат.

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

Потім – до травматолога

Електросамокати – це ще й про травматизм. На відміну від велосипедів, на яких їздять здебільшого ті, хто вміє це робити, на самокати часто стають зовсім початківці.

Якщо ми приймаємо десь 30 пацієнтів у день, то приблизно один з них отримав травми через електросамокат, – розповідає завідувач травмпункту міської клінічної лікарні №1 Ігор Непорадний. – Напевно, це пов’язано з тим, що їздити на електросамокаті треба вчитися, як і на велосипеді чи мопеді. У нас не завжди гарні дороги. Був випадок, їхав чоловік по вулиці, а колесо потрапило у стічну решітку. І він полетів через кермо.

Найчастіше водії електросамокатів звертаються у травмпункт із саднами, подряпинами, переломами. Якщо травмується голова, їх направляють у відділення нейрохірургії в обласній лікарні.

Плюси та мінуси користування електросамокатами: що варто знати франківцям

Все через те, що водії самокатів не вчаться правильно їхати.

Перевищують швидкість, не бачать яму, не встигають загальмувати. Людина різко повертає кермо, колесо стає впоперек і падає, – говорить Ігор Непорадний. – Або їдуть хлопець з дівчиною. Хтось хитнувся – двоє впали. У результаті – двоє прийшли до нас.

А пішоходам “Репортер” радить не втрачати пильності просто ніде – бо переїдуть.

Авторка: Ольга Романська

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні