-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

По сусідству з хижаками: як живеться пасічникам у Карпатах

-Реклама-spot_img
spot_img

Декому історія на відео може видатися кумедною. Хтось скаже, що це небезпечна пригода. Але для пасічників Карпат життя поруч з ведмедем — буденність.

Звичайно ж бджолярі не очікують побачити хижаків біля своїх вуликів. Клишоногі приходять без запрошення, бо ж можуть відчути аромат меду за 5 км. Їм до смаку і солодкий продукт, і самі родини бджіл, а щоб їх добути — трощать вулики, пише Правда.іф з посиланням на Репортер.

До чого тільки не вдаються пасічники, щоби захистити своє господарство, яке годує їхні сім’ї. Та ні високі, суцільні огорожі (ґражди) чи шумові й світлові відлякуючі пристрої не мають 100% ефективності. Деякі господарі можуть вдаватися і до більш радикального захисту — братися за зброю.

- РЕКЛАМА-

Але це не приносить користі ні пасічнику, ні Карпатам, ні ведмедям. Адже тварини, приваблені апетитними ароматами, повертатимуться знову і знову ставатимуть жертвою природних інстинктів.

На щастя, багато бджолярів радіють ведмедю у Карпатах та визнають їхню важливу роль у природній рівновазі. І тому обирають сучасні методи захисту — електричні огорожі. Вони не вбивають і не ранять тварину, а відлякують: б’ють електричним струмом на низькій напрузі — це ніяк не впливає на здоров’я тварини, проте залишає неприємні спогади про контакт, – пишуть у WWF-Україна.

Наші колеги навіть на собі перевіряли огорожу.

Відтак ведмедям доводиться повертатися добувати їжу в ліс.

На відео пасічник Петро Хімяк з села Красник Верховинського району з усмішкою згадує про зустріч зі своїм лісовим сусідом Михайлом Юрійовичем навесні 2021 року. Усе минулося з малими втратами — пошкоджені декілька вуликів та вбиті три родини бджіл. Тож на майбутнє для захисту пасіки ґазда обрав гуманний захист — електричну огорожу. Такі огорожі з 2020 року працюють вже на 10 карпатських пасіках. Їх WWF-Україна безоплатно надав бджолярам для захисту від ведмедів.

До слова, у руках пан Петро тримає брошуру від WWF-Україна “Захист худоби та пасік від нападів великих хижаків”. Вона розповідає про ефективні та сучасні інструменти сталого співжиття з хижаками на одній території. Ви також можете дізнатися про них!

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні