Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Поблизу села на Прикарпатті викинули відходи птаховиробництва

-Реклама-spot_img
spot_img

Близько тонни відходів виробництва викинули в урочищі поблизу села Насташине Галицького району. Місцеві жителі підозрюють, що це зробили працівники фірми, яка займається виробництвом м’яса свійської птиці.

Андрій Бандура – житель села Насташине Галицького району. Чоловік показує місце, куди у п’ятницю, першого травня, вивозили відходи від виробництва. Каже, що це могли зробити працівники підприємства, яке знаходиться у сусідньому селі Конюшки, інформує Суспільне.Пір’я та тельбухи: на Прикарпатті в урочищі викинули відходи птаховиробництва

“У село Конюшки зайшло підприємство. Місце його реєстрації нам невідоме, оскільки вони не хочуть його називати. З їхніх слів, працюють неофіційно. Прийшли зі Львова до нас. Проведені були громадські слухання, на яких вони стверджували, що утилізація всіх відходів буде проводитися на заводах. Сюди буде завозитися продукція, а відходи вони будуть забирати у Львів. Їхня діяльність продовжується близько місяця”, – розказує Андрій Бандура.

- Advertisement -

Іван Драгун – сільський голова села Насташине, на території якого висипали відходи. Каже, що жодних договорів з підприємством сільська рада не підписувала: “До Насташинської сільської ради про те, що сюди мають вивозити якісь відходи тваринництва, ніхто не звертався. І сьогодні був до мене телефонний дзвінок, що така є в нас неприємна ситуація: вивезли із сусіднього села Конюшки, з птахоферми чи птахофабрики. Тому, я не можу сказати, яке там у них діє підприємство? У понеділок ми відповідно вже будемо звертатися в екологічну інспекцію з офіційним листом про те, що у нас на території вивезли відходи”.

На місце, де висипали відходи, викликали поліцію. Приїхали два екіпажі – з Галича та Рогатина. Коментувати Суспільному ситуацію, яка склалася, представники галицької поліції відмовилися. А начальник сектору реагування рогатинської патрульної поліції Володимир Галат повідомив наступне: “Виїздом на місце події встановлено, що даний факт відбувся на території Галицького району, матеріали будуть передані Галицькому відділенню поліції для подальшої перевірки та прийняття рішення згідно з чинним законодавством. А на даний час ми з депутатами та головою сільської ради виїжджаємо в село Конюшки за іншим їхнім зверненням. Десь там стікають нечистоти із заводу”.

Правоохоронці їдуть дорогою, не зупиняючись біля підприємства, де мали б проводити дії за іншим зверненням. Аби з’ясувати, в чому причина, їдемо за ними.

Поліцейські пояснюють, що на цей виклик їде інша група: “Ми сказали голові. Зараз він повідомляє на 102, і приїде інший наряд. Тому що у нас повідомлення, і ми мусимо реагувати”.

Через тридцять п’ять хвилин просимо голову села Конюшки повторно викликати поліцію, проте додзвонитися вдається не з першої спроби.

Рів, який мали оглядати поліцейські, зверху прикритий гілками. Знаходиться він біля самого підприємства.

“Підприємство стверджує, що це просто чиста вода, перемішана з болотом. Наскільки ми бачимо – це відходи з бойні чи з каналізації, чи з чого це. Це кров, яку вони змивають після робіт, які в них проводяться. Собі можна уявити, що це буде дальше. Ця вся вода піде у ґрунтові води. З часом вона буде в селі, в людей в криницях. Які із того будуть наслідки – воно все на здоров’ї відіб’ється”, – ділиться здогадами жителька Конюшок Любов Микита.Пір’я та тельбухи: на Прикарпатті в урочищі викинули відходи птаховиробництва

Через 20 хвилин поліцейські таки приїжджають за викликом, фотографують рів, а сільський голова Конюшок та очевидець пишуть пояснення.

Інспектор групи реагування Рогатинського відділення поліції Віталій Оленчин розповідає: “Можливо, якщо матеріали будуть потребувати додаткового розгляду, то їх буде перенаправлено дільничному офіцеру поліції. Тобто тому, хто закріплений за даним населеним пунктом. В подальшому він направляє ці матеріали в екологічну службу, і вони ухвалюють законне рішення. Або вони приїдуть сюди і будуть оглядати, або… Ми самі на даний час не можемо сказати”.

Це не єдине місце, куди потрапили відходи від підприємства. Схоже два тижні тому знайшла в полі між селами Конюшки та Йосипівка Іванна Труш.

“Йшла там дорогою і почула неприємний запах. Пішла подивитися, бо там є стихійне сміттєзвалище. Я трохи нижче побачила яму, де були скиненні курячі пір’я і потрохи. Коли це було? – Десь приблизно на другий чи третій день Великодніх свят. Це перший раз. Пізніше, знову ж таки, коли їхала машиною, почула неприємний запах. Поїхала туди і побачила, що там більше вже стало цих відходів. І там уже ходили бродячі собаки”.

Зв’язатися з орендарем за номером, який нам надали місцеві жителі, не вдалося. Ніхто не відповідав на дзвінки.

Авторка: Галина Марійчин

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні