Поблизу Яремче виявили збитий під час війни німецький літак ФОТОРЕПОРТАЖ
Диван на коліщатках в темній вітальні

Поблизу Яремче виявили збитий під час війни німецький літак ФОТОРЕПОРТАЖ

Автор: Влада Гнатів
08/11/2021 16:01
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Поблизу Яремче виявили збитий під час війни німецький літак, про це повідомили у соціальній спільноті Пошук літаків ДСВ в Україні.

“І знов німецький літак. Карпати, 6 листопада, невизначений новий літак.
На запрошення наших колег Misha Budeichuk та Олександр Будейчук дісталися нарешті на місце падіння літака. Локація неподалік Яремче , висота біля 900 метрів. Гарні українські Карпати. Навіть якщо літака би не було – є що подивитись. Краєвиди вражають.
Попередньо було відомо лишо що літак не радянський. До місця падіння йшли пішки . Недовго, десь коло години. Машина туди лише підготовлена би заїхала.
По дорозі минували декілька колиб та старих хат. На самому хребті і почали пошук від вказаної точки.
Деталі пішли одразу, але переважно лише уламки обшивки. Вирішили дослідити всю територію поряд.
Як виявилось є траекторія падіння. Вниз метрів з 200 ще йде шлейф уламків від фюзеляжу. Причому деяки шматки навіть на поверхні. Далі спускатися дуже тяжко , бо величезний яр , з якого вибратися будо би проблемно.
Хлопці перепитали місцевих що живуть поряд. З їх слів літак зачепився за гірський хребет і потім скотився вниз, тобто через хребет.
Ми шукали з протилежної сторони. Після слів місцевих перейшли за другу сторону хребту для пошуків. Умови там дуже тяжки. Непролазні кущі ожини. Але змогли все рівно знайти декілька фрагментів труб з рамної конструкції літака. Отже місцеві казали правду.
По кольору обшивки зрозуміло що це був німецький ліьак. Але жодної характерної деталі не було знайдено, яка б вказували на модель.
Судячи зі шлейфу уламків по траекторії падіння літак був великий. Скоріш за все Ju88, He111. Це більш розповсюджені моделі. Юнкерс 52 відправ, бо не знайшли жодного фрагменту з гофрообшивки.
На час падіння на відстані 500-700 метрів жили люди і хати до сих пір там стоять , тому чогось крупного ми не змогли знайти.
Також версію свою ми висунули. Літак стрімко набирав висоту щоб здолати гірський хребет , але зачипив дерева (уламки до хребта виключно з обшивки та рулів хвоста) і відповідно не встиг набрати висоту, зачепив корпусом за хребет і впав По іншу сторону( де було знайдено елементи силових конструкцій цетроплану ).
Нажаль дуже характерних деталей не знайшли. Жодного шилдіка чи бірки. Тобто специфічних деталей не було.
Але є деякі шматки з маркуванням. Кабельні муфти (зажими) для дротів виробництва Franz Lange . За версією наших іноземних колег той виробник був присутній лише за літаку Дорн’е 217 ( Do 217 ) модифікації Е4 , К та М.
За іншою версією знайдений нами елемент управління керування висоти з хвостом частини такий самий як на літаку Не 111. Підтверджено фото. Але це також наразі припущення .
Також версія є що це міг бути Месершміт 110. ( Ме110 ).
Всі три літаки підходять під опис великого двомоторного літака. Могли належати як німецький авіації так і мадярський.
Жодного Бк не знайдено. Рік та обставини падіння невідомі. Ще дуже цікава заклепка на уламках- з крапкою , зустрічається не часто.
Отже 100 % літак не визначено.
Ймовірні кандидати : Не111, Do217, Fw189, Me110.
Дякую хлопцям за допомогу. Погода також сприяла.
Але напевно одною поїздкою це не закінчется .
Може ще раз туди з ночівлею ( колиби поряд ) і більшою командою щоб місце ретельно дослідити?”,-йдеться у дописі.