fbpx
0 C
Ivano-Frankivsk
Середа, Грудень 11, 2019
Головна Економіка Податківці Івано-Франківщини провели семінар для нотаріусів

Податківці Івано-Франківщини провели семінар для нотаріусів

18 квітня, в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбувся семінар для нотаріусів області з питань оподаткування доходів самозайнятих осіб, правильності нарахування та своєчасності сплати єдиного внеску.

Участь у заході прийняла начальник ГУ ДФС в області Ірина Столярик, голова відділення Нотаріальної палати в Івано-Франківській області Оксана Кіцула, заступник начальника управління-начальник вiддiлу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів  з фізичних осіб ГУ ДФС області Ольга Рожко та головний державний інспектор вiддiлу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів  з фізичних осіб Майя Лоїв.
Як зазначила начальник ГУ ДФС Ірина Столярик, професія нотаріуса зобов’язує знати не лише законодавство у сфері права, а й вимагає знання Податкового кодексу. І не лише для того, щоб правильно визначити ступінь споріднення осіб, які здійснюють правочин, або визначити ставку податку при оформленні спадщини, купівлі автомобіля чи продажу квартири, а ще й для того, щоб вчасно прозвітувати про свою господарську діяльність та сплатити податки як за себе так і за найманих працівників. Адже, відповідно до норм Податкового кодексу нотаріуси є самозайнятими особами, а доходи які вони отримують від провадження своєї діяльності, є доходами, що підлягають оподаткуванню.
Заступник начальника управління-начальник вiддiлу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів  з фізичних осіб ГУ ДФС області Ольга Рожко розповіла учасникам семінару про порядок визначення сукупного чистого доходу, про порядок ведення книги обліку доходів і витрат, детально зупинилась на переліку витрат, які дозволено включити до витрат при визначенні оподатковуваного доходу. Особливу увагу звернула на правильність відображення ознак доходів у податковому розрахунку за формою 1 ДФ та терміни подання звітності та сплати ПДФО, військового збору.
Про порядок нарахування та сплати нотаріусами єдиного внеску розповіла головний державний інспектор вiддiлу аналізу та прогнозування надходжень податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податків і зборів  з фізичних осіб Майя Лоїв.
Захід відбувся у форматі активного спілкування. Учасники семінару задали податківцям  чимало питань, зокрема щодо включення до витрат коштів за участь у семінарах за кордоном, чи передбачена відповідальність, якщо нотаріус не веде книгу обліку доходів і витрат, як правильно нарахувати єдиний внесок за себе тощо та отримали кваліфіковані відповіді.
Фахівці фіскальної служби області висловили сподівання, що сьогоднішня зустріч допоможе присутнім нотаріусам правильно формувати і вчасно подавати податкову звітність та  своєчасно сплачувати податки.

Залишіть коментар

avatar
  Підписатись  
Сповіщення про
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

×

Вподобайте нас у Facebook