Президент Володимир Зеленський у зверненні до Верховної Ради пообіцяв найближчими днями подати законопроект про запровадження економічного паспорта українця . Згідно з ним, юним громадянам після досягнення повноліття виплатять 10 тисяч доларів, які мають бути акумульовані від реалізації видобутих в Україні корисних копалин.
Сайт “Апостроф” спробував розібратися, звідки візьмуться гроші на виплати.
Відповідно до 13 статті Конституції, земля та її надра є об’єктами права власності українського народу. Але підприємства, які видобувають корисні копалини, і так сплачують податок на прибуток та рентну плату.
Окрім того, є місцеві податки та збори:
- податок на майно,
- транспортний податок,
- плата за землю.
А видобувні підприємства, акціями яких володіє держава, сплачують дивіденди до бюджету.
Якщо буде запроваджено додатковий податок “на дітей”, то очевидно, що зросте і ціна на корисні копалини.
Якщо новий податок не запроваджувати, а просто забрати гроші з існуючих надходжень, то це вдарить по бюджету, який і так рік у рік приймається із суттєвим дефіцитом.
Тому влада пішла на радикальний трюк: нових податків не запроваджувати, а просто підвищити існуючі. В останній день осені нардепи проголосували за податковий законопроект 5600. Відповідно до цього законопроекту, 2022 року буде підвищено рентну плату на видобуток залізної руди. От і гроші на економічні паспорти.
Нагадаємо Покоління Зе: народжені при президентові Зеленському отримають по 20 тисяч євро. Як це буде?
Кожній дитині по $10 тисяч на руки: у кого Зеленський забере мільярди гривень