Говерла — вершина Українських Карпат, яка знаходиться на висоті 2061 метр над рівнем моря. Багато хто з туристів, відвідуючи Поляницю, вирішує підкорити величну гору.
Ними рухає бажання випробувати свої можливості і помилуватися краєвидами, які захоплюють подих. Але щоб підйом на Говерлу був вдалим і не дуже виснажливим, варто заздалегідь підготуватися. Про це пише Правда.іф з посиланням на Галичину.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Підкорення вершини: пам’ятка туристам
Ось кілька рекомендацій, які допоможуть зробити подорож простішою:
- беріть з собою тільки необхідні речі;
- враховуйте мінливість погоди і перепади висот. Різниця між температурою повітря в долині і на вершині сягає 10 – 12 °С. Навіть влітку на Говерлі можуть йти дощі з мокрим снігом;
- вибирайте зручний одяг і закрите взуття. Вони повинні бути максимально функціональними;
- покладіть в рюкзак дощовик. Опади в горах — часте явище;
- обов’язковим є головний убір. В холодну пору року він зігріє, а в теплу — захистить від сонячного удару і перегріву;
- оберіть невеликий рюкзак об’ємом 10 – 15 літрів;
- у мандрівку візьміть запасний комплект одягу, смартфон чи іншу техніку для фото-відеозйомки, а також невеличку аптечку;
- перед початком походу заповніть термос кавою чи чаєм, додайте до нього кілька канапок;
- для полегшення пересування можна використовувати лижні палиці.
Не слід ставитися зверхньо до підкорення найвищої точки України, навіть якщо ви маєте чудову фізичну форму. Забороняється вирушати в похід в капцях, шльопанцях чи сандалях. Руки теж повинні бути вільними, за винятком лижних палиць. Тому ніяких пакетів чи сумок бути не може.
Особливості подорожі
Побувати на Говерлі можна будь-якої пори року. Але найкращий час для мандрівки — з травня по вересень. З жовтня по січень сходження складніше через сильні вітри та снігопади, а в березні та квітні висока ймовірність виникнення лавин.
Тому більшість туристів вирушають на Говерлу в травні, коли долини і схили вкриває різнобарв’я весняних квітів. У червні в Карпатах цвіте рододендрон, а в липні можна помилуватися смарагдовими луками і отримати чудову засмагу. Любителі лісових дарунків будуть в захваті від подорожі наприкінці літа і початку осені, коли дозріває брусниця, чорниця і їстівні гриби.
Загальна відстань маршруту складає 81,6 км. Із них 37 км мандрівники проїжджають на авто. Далі їх чекає тригодинна прогулянка вгору на відстань 3,8 км. По досягненню вершини туристи рушають вниз, після чого їх везуть на авто до початкової точки маршруту. Загальний час екскурсії — 9 годин.
Безумовно, підйом на Говерлу не можна назвати легкою прогулянкою, але це досягнення, яким ви можете пишатися. Це приємні спогади на все життя і яскраві фото.