20 лютого ми згадували Героїв Небесної Сотні, тих, які загинули під час Революції гідності. Вже 10 років триває боротьба українського народу за свободу.
Чимало митців присвятили свої роботи цій боротьбі, в котрій гинуть кращі сини України у важкому, кровопролитному поєдинку з ворогом.
Про свою творчість, виставки картин, творчу групу City Art, що надихає розповідає Правді.іф художник Олег Надольський.
Олег – молодий митець, роки навчання і творчості якого припали на час українсько-російської війни (навчався у Прикарпатському університеті імені В. Стефаника, Інститут мистецтв (2015-2020р.), за спеціальністю “Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво”). Тому в його доробку багато сумних, тематичних картин.
Варто зазначити, що митець реалізує в багатьох стилях: натюрморт, пейзаж та портрет, здебільшого в декоративній роботі. Також створює власну роботу за допомогою творчого мислення, любить малювати по своєму баченню (малярство, рисунок, живопис, графіка та інші напрямки).
Виставки робіт
Олег Надольський талановитий і амбітний, завжди намагається проявити себе, беручи участь у різноманітних виставках.
- В музеї Мистецтв Прикарпаття брав участь у виставці творів художників Прикарпаття, (з 22 грудня 2022р.), де представив одну свою творчу роботу “Різдво” (2022р.).
- Гордістю митця є картина “Замело снігом” (двп, акрил, пейзаж 30х30), яку написав у січні 2022 року. Робота отримала диплом VII Міжнародного Художнього Фестивалю “Малюй. UA.” за участь у експозиції просто неба (17 грудня 2023р. – 17 січня 2024р.) у Центральному парку культури і відпочинку, біля Арки свободи українського народу в Києві. Це унікальний проект “Покоління війни”, де представили свої роботи митці з шести країн світу.
- 16 лютого 2023р. взяв участь у фестивалі “Малюй. UA. WAR” з сучасною цифровою роботою “Сила захисту” (2023р.). Присвятив її подіям 20 лютого 2014 року. Основне місце в роботі, за його словами, займає зображення Матері Божої Покровительки- захисниці, котра опікується нашими захисниками і українським народом загалом, в цьому – глибокий символізм картини.
На даний момент вона експонується в м. Івано-Франківськ – музей Дем’янів Лаз.
- 4 квітня 2023р. в музеї Мистецтв Прикарпаття – участь в загальній Великодній виставці, де представив дві творчі роботи “Катедральний Собор Воскресіння” (2020р.), та церква “Преображення Господнього” (2020р.)
Першу свою виставку “Стежиною барв” художник провів у серпні 2021 року в краєзнавчому музеї. А загалом особистих виставок у митця п’ять.
Щоб об’єднати талановитих художників Івано-Франківщини і втілити в життя цікаві проекти, працювати з однодумцями у різних стилях і напрямках, Олег у січні 2023 року заснував творчу групу City Art – Місто Мистецтв (складають її, в основному, молоді митці з Івано-Франківська, Львова, Тернополя).
City Art почала свій шлях з першої виставки “Сакральне мистецтво” в музеї Дем’янів Лаз. Пізніше відбулась виставка у Центральній бібліотеці міста Івано-Франківська та виставка на допомогу ЗСУ. Творчим осередком під керівництвом Олега Надольського розробили проект до дня пам’яті Голодомору 1932-1933 рр. “Україна пам’ятає (Моєї пам’яті печаль)”.
Митець запропонував свої оригінальні картини “Спомин Христа” та “Церква Преображення Господнього”.
“Коли дивитися на роботи моєї творчої команди проекту Голодомору, щось пояснювати немає сенсу. Кожна картина має індивідуальний підхід: це як взяти одну із семи книг для читання. І в кожній наступній передається своє бачення того часу.
Поєднали минуле і теперішнє. Основне – не дати можливість повторити це знову на теренах України. Не використовувати голод, як засіб власного зиску чи мети. Проект мав на меті наштовхнути глядача на роздуми, аналіз, дослідження трагічної історії”, – пояснює митець.
Нещодавно, 17 січня 2024 року, в Івано-Франківському краєзнавчому музеї на виставці “Просторовий проміжок” творча група City Art молодих прикарпатських художників презентувала 21 роботу мистецького надбання зимового-різдвяного пейзажу.
Творчість
Як стверджує митець, свідомо почав розуміти, що малярство – покликання всього життя, лише під час навчання в університеті, хоча малювати любив ще змалку і активно брав участь у всіх творчих заходах.
Першими великими картинами були вступні екзаменаційні роботи.
Олег був уважним і старанним студентом, намагався вловити всі тонкощі малярства (“як перенести певний предмет на матеріал, рисунковий чи акварельний папір“), оскільки воно має кілька рівнів: від простої до складної техніки.
“Значно кращий матиме вигляд робота на полотні, ніж на двп. Музичні інструменти та натюрморт з маками, вони досить складні, так як малювалися протягом року. З пошуком кольору, побудови тощо”, – деталізує художник.
Як він стверджує, у графіці створювати картини подобається найбільше, особливо у стилях: пейзаж, натюрморт чи архітектурна графіка. Значно легший у зображенні будь-якого об’єкту. Хоча і стиль малярства йому досить близький. Але потребує більше часу створення на ескізі певного об’єкту.
“Перш ніж спробувати малювати на ПК, використав схему малярства. Так поетапно вивчав кольорову палітру, як вони взаємодіють у цифровому просторі, пробував, чи маю якийсь хист до малювання в програмі paint та 3D. На початку завжди складно, потім через деякий час запам’ятовуєш, звикаєш до нового формату паперу, але у іншому вигляді”.
Митець переконує, що працювати у комп’ютерній графіці – це вже сучасний етап нового покоління художників:
“З одного боку, непотрібно купувати матеріал для художнього твору, мати майстерню. З іншого – таки є складність у самому процесі. Якщо малювати від руки швидше, то мишкою – займе кілька днів, тижнів чи місяців. Залежно від малюнку”.
У графіці в художника є чималий доробок. Це церкви, лики, стікерпаки (50 видів смайлів), орнаменти, котрі можна переносити на будь – який матеріал.
Олег Надольський наполегливо і успішно розвивається у різних стилях, тому неодмінно побачимо ще чимало презентацій його робіт.