Поліцейські Франківщини вже зареєстрували понад півсотню випадків домашнього насильства
Диван на коліщатках в темній вітальні

Поліцейські Франківщини вже зареєстрували понад півсотню випадків домашнього насильства

Автор: Ігор Василик
07/08/2022 15:13
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама

Прикарпатські поліцейські зареєстрували 63 кримінальні правопорушення за статтею “Домашнє насильство” за сім місяців 2022 року. З них 42 справи скерували до суду.

Про це Суспільному розповів старший інспектор управління превентивної діяльності Нацполіції в Івано-Франківській області Андрій Бойчук.

З його слів, за цей період територіальні підрозділи поліції області отримали 7 150 звернень про домашнє насильство.

“За цими зверненнями поліцейські зареєстрували 63 кримінальні правопорушення за статтею 126-1 “Домашнє насильство”. З них 42 справи направили до суду, і в усіх є рішення. У половині випадків кривдників засудили до громадських робіт, а в інших випадках – до трьох місяців арешту. Також поліцейські склали 2 219 протоколів та винесли понад 830 термінових заборонних приписів. Якщо аналізувати 2021 рік, то кількість звернень трішки зросла”, — каже Андрій Бойчук.

Він розповідає, що тепер переважає психологічне насильство, а жертвами найчастіше стають жінки. Зокрема, 5 400 звернень надійшло від жінок, приблизно 1 500 — від чоловіків і 240 від дітей. Серед дітей приблизно 150 є постраждалими, інші ж повідомляли про такі випадки.

За словами поліцейського, не всі випадки насильства підтверджуються. Часто люди намагаються налякати кривдників або ж відмовляються писати заяви.

“Буває, що працівник приїжджає за адресою, і одночасно йде скасування виклику, бо люди помирилися або постраждала хотіла показати, що вона не боїться і може викликати поліцію. Водночас є випадки, коли жінка відмовляється притягувати до кримінальної відповідальності кривдника. У такому випадку ми пояснюємо, що не можна замовчувати проблему, щоб це не повторювалося”, — говорить Андрій Бойчук.

Поліцейський радить не замовчувати факти домашнього насильства, адже з часом ситуація у сім’ї може ще більше загостритися.

“У Калуші жінка рік не зверталася до поліції, терпіла психологічне насильство, бо боялася просити допомоги, думала, що усе минеться. Коли ж почала звертатися і поліцейські приїжджали на виклик, то відмовлялася писати заву. Коли чоловік вкотре уже побив жінку, вона схаменулася і написала заяву. Після реєстрації правопорушення кривдник не зупинився, а продовжував вчиняти домашнє насильство. Відтак чоловікові дали три місяці арешту”, — каже офіцер поліції.

Андрій Бойчук звертається до прикарпатців, щоб не боялися просити про допомогу, якщо потерпають від домашнього насильства, та звертатися до поліції на лінію 102.