Його роботи зберігаються у колекціях майже по всьому світу. 17 липня 2024 року у Чернівцях помер народний художник України Ярослав Пасічанський. Це велика втрата для мистецької спільноти та нашого краю.
Ярослав Іванович був відомим майстром художньої обробки дерева та шкіри. Понад 50 років творив на Буковині, повідомляє Чернівецька обласна рада, передає Правда.іф
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Народився він 5 жовтня 1944 року на Прикарпатті, у селі Середній Березів Косівського району. Після закінчення навчання у Косівському училищі прикладного мистецтва, яке тривало з 1960 до 1968 року, Ярослав Пасічанський працював у чернівецьких майстернях.
Народний художник України
Член Національної спілки художників України з 1985 року, заслужений художник України (1998), народний художник України (2008). Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича (2007). Ярослав Пасічанський був учасником всеукраїнських виставок з 1969 року. Мав чотири персональні виставки у Чернівцях – 1994, 2004, 2014, 2019 роки.
Пам’ять про нього вічно житиме у його творах.
Його творчий доробок відомий далеко за межами України. Це декоративні тарелі, настінні різьблені хрести, пластичні ікони-образи, численні вироби зі шкіри, скриньки для прикрас тощо.
Дерев’яна різьблена скринька та хрест, виконані митцем, були подаровані Папі Римському Іоанну Павлу ІІ під час його візиту в Україну.
Твори майстра є у фондах Чернівецького обласного художнього музею, зокрема декоративний таріль «Сонце» та композиція «Горицвіт», а також вироби зі шкіри. Роботи художника зберігаються і в приватних колекціях у Австрії, Великобританії, США, Канаді, Німеччині, Ізраїлі.
Поховають Ярослава Пасічанського 19 липня 2024 року у рідному селі на Косівщині. Пам’ять про нього вічно житиме у його творах.
Глибокі співчуття рідним та близьким видатного митця