Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Понад 26 мільйон гривень зарплати боргують прикарпатцям. Цифра продовжує рости – статистика

-Реклама-spot_img
spot_img

На 1 травня 2020р. загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати становила 26,2 млн.грн, з неї 14,3 млн.грн припадало на економічно активні підприємства. 

Структура заборгованості з виплати заробітної плати на 1 травня 2019–2020 років

(у % до загальної суми)

- Advertisement -
Понад 26 мільйон гривень зарплати боргують прикарпатцям. Цифра продовжує рости – статистика

Заборгованість працівникам економічно активних підприємств у квітні 2020р. збільшилась на 12,9%. 

Динаміка заборгованості з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах у 2019–2020 роках

(на 1 число відповідного місяця)

Понад 26 мільйон гривень зарплати боргують прикарпатцям. Цифра продовжує рости – статистика

На початок травня 2020р. 52,6% заборгованості економічно активних підприємств припадало на підприємства сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, 40% – на підприємства промисловості, 4,8% – на підприємства сільського, лісового та рибного господарства, 1% – на підприємства сфери надання інших видів послуг, 0,9% – на заклади сфери освіти, 0,4% – на заклади, що здійснюють діяльність у сфері державного управління й оборони; обов’язкового соціального страхування, 0,3% – на заклади охорони здоров’я та надання соціальної допомоги.

Заборгованість утворена підприємствами м.Івано-Франківська (70,1% загальної суми),  м.Бурштина  (11,2%),  Долинського  (6,5%),  Косівського  (4,8%),  Рогатинського (3,7%)  районів,  м.Коломиї  (2,1%),  м.Калуша  (1,6%).

Більш детальну інформацію щодо боргу з виплати заробітної плати наведено в додатках.

Географічне охоплення 

Усі регіони України, крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та  частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Методологія та визначення

Заборгованість із виплати заробітної плати – це сума своєчасно невиплаченої заробітної плати всім категоріям працівників: штатним працівникам, особам, які не перебувають в обліковому складі підприємства – сумісникам і працюючим за договорами, а також звільненим працівникам. Ця сума включає всі нарахування в грошовій і натуральній формах з фонду оплати праці (за винятком обов’язкових утримань), строк виплати яких минув до кінця місяця, у якому вони повинні бути виплачені. 

Загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Інформація підготовлена на основі даних державного статистичного спостереження  “Стан виплати заробітної плати”, яке охоплює юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб з урахуванням  цензу  за  кількістю  найманих  працівників  відповідно  до  методологічних  положень (http://csrv2.ukrstat.gov.ua/metod_polog/metod_doc/2019/86/mp_sv_zp.pdf).

Інформація формується по Україні в цілому та регіонах за видами економічної діяльності на рівні секцій і розділів відповідно до Класифікації видів економічної діяльності(http://www.ukrstat.gov.ua/klasf/nac_kls/dc_009.rar).

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні