Під час наради Світлани Онищук з головами РВА та структурних підрозділів області обговорили особливості реалізації ветеранської політики на Прикарпатті.
Даний підрозділ створений нещодавно (29.11.2023р.), але покладаються на нього досить важливі та потрібні функції, які дозволяють допомагати українським ветеранам та їх сім’ям, надаючи і матеріальну допомогу, і психологічну, соціальну реабілітацію, інформує Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Розмір допомоги ветеранам та їх родинам залежить від бюджету громад області. Раніше всі виплати здійснював Департамент соціальної політики.
У 2023 році з програми обласного бюджету виділено понад 47 млн. грн
- на соціальну матеріальну допомогу – близько 44 млн. грн
- на інші пункти – 3 млн. грн
“За перший квартал управління прийняло понад тисячу заяв на виплати допомоги згідно обласної програми підтримки родин загиблих захисників і почало реалізовувати ці виплати”, – розповідає начальник Управління з питань ветеранської політики Примич Роман.
Як стверджує Світлана Онищук, важливо, щоб у напрямку розвитку ветеранської політики запрацювали всі райони, територіальні громади. Потрібно, щоб кожна людина знала про існуючий спектр такої допомоги: пільги та допомогу.
“Оскільки є громади, котрі посилено працюють над розвитком ветеранської політики, проводять наради. Це Івано-Франківська, Калуська, Городенківська, Коломийська, Перегінська, Лисецька .Але є ті райони, яким треба переймати досвід і активніше працювати в цьому напрямку. Не можна залишати наших ветеранів наодинці з проблемою”, – додає посадовиця.
Важливим аспектом ветеранської політики також є соціалізація та працевлаштування ветеранів. У державі діє програма підтримки ветеранського бізнесу, в рамках якої можна отримати гранти на розвиток бізнесу. А також передбачені компенсації для роботодавців, які працевлаштовують ветеранів з групою інвалідності.